Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ahlat’ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla Ahlat’ta düzenlenen etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ahlat’ta 10 dönüm arazi üzerine 1071 metrekare oturma alanına sahip bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kuruyoruz. Birileri rahatsız olsa, engellemeye çalışsa da bu otağı ilçemize kazandıracağız” dedi. Erdoğan, külliyenin yanına birkaç tane de butik otel yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

– Oyalanırsak kendi planlarımızı hayata geçiririz, çok yakında kara birliklerimiz bölgeye girecek.
-Malazgirt zaferinin ülkemiz ve milletimiz için kutlu ve mübarek olmasını diliyorum. Demiri demirle dövenlerin, Anadolu’yu aşkla yoğuranların destanına şahitlik etmek için bir kez daha Ahlat’tayız. Mevlam bizleri son nefesimize kadar şehitlerimizin kutlu yolundan ayırmasın.
-Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Haluk Dursun hocamıza da rahmet diliyorum. Haluk Dursun hoca hep ‘Ahlat’ı görmeden tarihi anlayamazsınız’ derdi. Rahmetli Haluk Dursun hoca bize Dicle’nin kuzularını çakallara kaptırtmama vazifesi verdi.
-Evlatlarımıza tarih şuurunu kazandırma konusunda hala büyük eksikliklerimiz var. Gençler Ahlat’ı, Malazgirt’i yeterince tanımıyor. Malazgirt’i, Ahlat’ı görmeden Türkiye’yi tanıyorum demeyin. Burası Anadolu’nun kapısı, Türkiye’nin tapusudur.

Bize Kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Kimse, kendi hırsı için memleketin geleceğini ateşe atamaz.Tarihi şehirlerimize nasıl sahip çıkıyorsak ata sporlarımıza da öyle sahip çıkacağız. Ata sporlarımızı insanımıza tanıtacak birçok proje yaptık, özellikle Okçular Vakfı çok kıymetli çalışmalar yapıyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan dünya göçebe oyunlarının ev sahibi Türkiye olacaktır. Böylece Türk dünyasından kardeşlerimizle bir araya gelme imkanı bulacağız. Okçular Vakfımız gerçekten güzel bir çalışma ortaya koydu.

Hiç kimsenin bizi bölmesine, 82 milyonun fertleri arasına nifak tohumları ekmesine fırsat vermeyeceğiz. Malazgirt’te tüm dünyaya Anadolu’nun ebedi ve ezeli yurdumuz olduğunu haykırdık. Bize kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdüreceğiz. Ne Haçlı artıklarının ne Bizans heveslilerinin ne PKK denilen kendini bilmezlerin, bizimle hedeflerimiz arasına girmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*