Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizleri Düştü

Ziraat Bankası Konut Kredisi
Ziraat Bankası Konut Kredisi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Bu haftadan itibaren kredi faizlerinde indirim göreceğiz.” demişti. Maliye Bakanının açıklamasının ardından ilk açıklama Ziraat Bankasından geldi. Ziraat Bankası Konut Kredisi faizi yüzde 1’in altına indirdi. Ziraat Bankası Konut Kredisi faiz oranları ne kadar, nasıl hesaplanır? Ziraat Bankası Konut Kredisi hesaplamak için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde bulunan Konut Kredisi Hesaplama Aracı’nı kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası konut kredisinde faizi yüzde 1’in altına indirdi. Ziraat Bankası, 500 bin liraya kadar 180 ay vadeli konut kredi faizini yüzde 0.99 olarak belirledi.

Konut kredisi hesaplama işlemi için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde bulunan Konut Kredisi Hesaplama Aracı’na giriniz. Daha sonrasında almak istediğiniz kredi türünü seçin. Ardından kredi tutarı, ödeme vadesi ve faiz oranını belirleyerek HESAPLA butonuna basınız. Hesapla butonuna bastıktan sonra alacağınız kredi türüne, tutarına ve vadesine göre konut kredisi karşınıza çıkacaktır.

500.000’e kadar 180 ay vadeli alımlarda aylık 0.99 faiz oranı

500.000 ve 1milyon’a kadar 180 ay vadeli alımlarda aylık 1,19 faiz oranı

1 milyon ve üzeri 180 ay aylık 1,39 faiz oranı uygulanmaktadır.

Diyer Bankaların Faiz Oranları

İş Bankası konut kredi kullanımlarında faiz oranı hayat sigortalı aylık yüzde 1,72 belirlendi.

Halkbank konut kredi kullanımlarında faiz oranı aylık yüzde 1,53 belirlendi.

Vakıfbank konut kredi kullanımlarında faiz oranı aylık yüzde 1,49 belirlendi.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: