İzmir Peynircioğlu Deresinde büyük temizlik

İzmir Peynircioğlu
İzmir Peynircioğlu

İZSU Genel Müdürlüğü Karşıyaka’daki Peynircioğlu Deresi’nde kapsamlı bir temizlik gerçekleştirdi. 1 kilometrekarelik alandan 2 bin 500 ton çamur çıkarıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mavişehir bölgesinde iklim değişikliği nedeniyle oluşabilecek çevre sorunlarına karşı hazırlıklı olmak ve kesintisiz bir ekolojik koridor oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa Birliği’nin “HORIZON 2020” programı kapsamında hazırlanan ve 2,5 milyon avro hibe alınan “Doğa Esaslı Çözümler projesinin uygulamalarından biri de Mavişehir’de hayata geçirilecek. Peynircioğlu Deresi’nin kıyı kesimi ile Halk Park ve devamındaki güzergah üzerinde “kesintisiz bir ekolojik koridor oluşturulacak.

Bu kapsamda, bölgedeki imalat çalışmaları için suyu boşaltılan derenin tabanında büyük çaplı bir temizlik gerçekleştirdi.

İZSU Genel Müdürlüğü, derenin çalışma bölgesinde kalan kısmında suların çekilmesinin ardından ortaya çıkan tabanda birikmiş çamur ve çeşitli malzemeleri iş makineleriyle temizledi. Ekipler yaklaşık 1 kilometrekarelik alandan 2 bin 500 ton civarındaki çamur çıkardı.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*