Kredisiz Ev Alma Yöntemleri Nedir? Ev Almak İçin Fırsatlar

Kredisiz Ev Alma Yöntemleri
Kredisiz Ev Alma Yöntemleri

Ev almak, dar gelirli insanlar için bir hayal gibi duruyor. Peşin ev sahibi olamayanlar için en yaygın yöntem olarak kredi ile ev sahibi olmak gösteriliyordu. Bir yanda yeterli birikimin olmaması diğer yandan kredinin maliyeti yükseltmesi hem alıcıları hem de inşaat sektörünü yeni arayışlara itiyor.

Kredisiz Ev Alma İmkanı

Kredisiz ev, kredi faizinin oluşturacağı maliyeti ortadan kaldırdığından en ucuz ev alım yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri, bu imkânı sunan firmalara yöneliyorlar.

Hem kredisiz hem de taksitle ev almak, zor gibi görünse de artık mümkün olabiliyor. Çünkü kredisiz ev almak isteyenlere bu imkânı sunanların sayısı her geçen gün artıyor. Müşteriye, güvenilir firmayı bulmak kalıyor.

Banka Kredisiz Konut Projeleri 2020

Dünya genelindeki ekonomik gelişmeler, inşaat sektörünü de etkiliyor. Müşteriyi kredi maliyetlerinden kurtararak ev sahibi yapmayı hedef alan firmalar, müşterilerine çeşitli alternatifler sunuyor. Müşterilerin bu yönteme rağbeti de günden güne artıyor. Bu yöntemle ev almanın birçok avantajı bulunuyor. Bu projeler, çok düşük peşinatlarla ev alma imkanı sunduğu gibi peşinat veremeyenler için tasarrufla ev imkânı da sunuyor. Peşinat, elbette taksitlerin üzerindeki yükü azaltıyor.

Faizsiz Taksitle Ev Almak İstiyorum

Banka kredileriyle ev almanın aksine bu yöntemde faiz ödenmiyor. Müşteri kira öder gibi taksit öderken, konut üreticisi bir nevi ev sahibi gibi kiracısından aldığı parayla yeni evler inşa ediyor.

Taksitleri bir kira gibi ödeyen müşteriler, kendi evlerinin de sahibi oluyorlar. Böylece, yıllarca hem kira ödeyip hem de tasarruf yapmak, ardından bu tasarruflarını bir ev sahibi olmak için kullanmak zorunda kalmıyorlar.

Bu kampanyalardan ev alanlar, peşinat ödemek zorunda da kalmıyorlar. Peşinat ödemek zorunda olmamak, genç evliler için büyük bir avantaj sağlıyor. Gençler; başkasının evi için ödenen kiraların yerine, peşinat ödemeden kendi evinin taksitlerini ödüyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: