TOKİ Kocaeli Körfez Kura Çekilişi

TOKİ Kocaeli Körfez Kura Çekilişi
TOKİ Kocaeli Körfez Kura Çekilişi

TOKİ Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Her Yıl 100 Bin sosyal konut projeleri için düzenlediği hak sahipliği belirleme kura çekilişlerinde Mart ayının ikinci haftası geride kaldı. 13 Mart tarihinde TOKİ Kocaeli ili için üçüncü kura çekilişini 1500 konut için yapılıyor.

Kocaeli Körfez Konutlarında yer alan 1500 konut için hak sahipliği belirleme kurası için 2+1 daire seçeneğine 2260 başvuru kabul edilirken, 3+1 daire seçeneği için 3039 vatandaşın başvurusu kabul edildi. Böylece Körfez TOKİ konutlarında hak sahipliği kura çekimine başvuruları kabul edilen toplamda 5299 kişi arasından 1500’ü ev sahibi olabilecek.

Kocaeli Körfez 100 bin sosyal konutları için yapılacak kura çekilişi işlemi noter huzurunda Kura çekilişi 2+1 konutlar için saat 10:00’da başlayacak. 3+1 daireler için kura çekilişi saat 13:00’de başlayacak. Kura çekilişini yerinde takip etmek isteyen vatandaşlar Derince Spor Salonu’nda bulunarak çekilişi izleyebilecekler.

TOKİ Kura çekilişlerinde en sık merak edilen konuların başında gelir kura sonuçları. İdare 2020 yılı TOKİ kura çekilişlerinde sonuçları hızlı biçimde yayımlıyor. Körfez TOKİ kura sonuçları isim listeleri ise talep.toki.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısından giriş yapılarak hak sahipliği belirleme kuraları sonuçlarına ulaşabilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: