KOSGEB Borçları 3 Ay Ertelendi

KOSGEBin kredi destek programından faydalanan ve bankalara ödemeleri devam eden bin KOBİnin nisan mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitleri ay ertelendi
KOSGEBin kredi destek programından faydalanan ve bankalara ödemeleri devam eden bin KOBİnin nisan mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitleri ay ertelendi

KOSGEB’in kredi destek programından faydalanan ve bankalara ödemeleri devam eden 136 bin KOBİ’nin, nisan, mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitleri 3 ay ertelendi.

BAKAN VARANK MÜJDEYİ TWİTTER’DAN PAYLAŞTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan KOSGEB’in kredi destek programına ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Destek paketinin 136 bin 255 işletme için hayırlı olması temennisinde bulunan Varank, Covid-19 ile mücadele kapsamında daha önce duyurulan KOSGEB tedbirlerine de yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan önlemler ve bunların ekonomiye yansımaları değerlendirildi.

Erdoğan tarafından açıklanan düzenleme ile Covid-19 salgınının etkilerinin azaltılması için reel sektöre destek olmak amacıyla KOSGEB tarafından uygulanan kredi destek programlarından faydalanan işletmelere bir kolaylık getirildi. Bankalara kredi ödemeleri devam eden işletmelerin nisan, mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitlerinde 3 ay ertelemeye gidildi.

KOSGEB’in kredi destek programları kapsamında bankalardan kredi kullanan 136 bin 255 işletme bulunuyor. Bu işletmelerin nisan, mayıs ve haziran aylarına tekabül eden borçları 713 milyon lira tutuyor.

Erteleme karşılığında işletmeler herhangi bir masraf ödemeyecek. Ertelemeden kaynaklanan finansman maliyetini de KOSGEB karşılayacak.

 

 


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: