TOKİ Kura Çekiliş İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

TOKİ Kura Çekiliş İşlemleri
TOKİ Kura Çekiliş İşlemleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 2020 yılı itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile yeni bir projeye başlamıştı. Sosyal konut için kura çekiliş işlemleri Şubat ayı sonu ve Mart ayı başına kadar devam etti. Koronavirüs salgınının 11 Mart tarihinde Türkiye’de görülmesi ve salgının artmasıyla kura çekilişleri önce katılımcısız olarak bir süre devam etti daha sonra tamaman ertelendi.

SOSYAL KONUT KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

TOKİ Başkanlığı yapmış olduğu açıklamaısnda kura çekilişlerine dair şu bilgiyi verdi. “Devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirler kapsamında kuraları sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınladığımız 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projemizde, hak sahibi olamayan vatandaşlarımızın başvuru bedellerinin banka şubelerinden iadesi sırasında oluşabilecek sağlık risklerini engelleme amacıyla kuralar ileri bir tarihe ertelenmişti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan kura çekilişleri corona virüs salgın etkilerinin tamamen sona ermesiyle yeniden düzenlenecek. Bu kapsamda resmi bir açıklama yok ancak yaz aylarında virüsün etkisinin azalmasıyla kura işlemlerinin yeniden yapılabileceği değerlendiriliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: