Hobi Bahçesi Olanlar Dikkat! YIKILACAKLAR.

Hobi Bahçesi Olanlar Dikkat
Hobi Bahçesi Olanlar Dikkat

Bakanlar Kurulu kararıyla ‘Tarımsal SİT Alanı’ ilan edilmiş Erzurum ve Pasinler Ovası üzerinde yapılan ancak 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanuna aykırı olduğu anlaşılan hobi bahçelerinin yıkımı için ilgili belediyelere yazı gönderildiği öğrenildi.

Aziziye İlçesi’ne bağlı Tınazlı mahallesinde iki ayrı parselde ve Yakutiye İlçesi’ne bağlı Altınbulak mahallesinde kanunsuzca yapıldığı anlaşılan 97 hobi bahçesinin ne zaman yıkılacağı merak konusu olurken, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, “Tarım arazisine yapılan hiç bir hobi bahçesi kabul edilemez. Yıkım yazıları uygulanacak” dedi.

Sadece Erzurum değil Türkiye’nin çeşitli kentlerinde tarım arazileri üzerine yapılan hobi bahçelerinin kaldırılma sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarımsal üretime ağırlık verilmesi konusundaki talimatı etkili oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çiftçilerimiz ekilmemiş tek karış toprak bırakmayacak” derken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, “Çeşitli nedenlerle ekilmeyen 2 milyon hektar tarım arazisi tarımsal üretime kazandırılacak” açıklamasıyla Toprak Koruma Kurulları ve ilçe belediyeleri harekete geçti.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: