Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş’a Karşı Farkı Açıyor

Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları
Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları

Partilerin oy oranlarına ilişkin yapılan araştırmaların ardından Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik gerçekleştirilen bir anket sonucu kamuoyu ile paylaşıldı. Vatandaşlara, haftasonunda Cumhurbaşkanlığı için seçim yapılması durumunda kime oy verecekleri soruldu. Yaşanan son gelişmelere bağlı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyin oranlarının arttığı görüldü.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİ

Areda Survey tarafından gerçekleştirilen son seçim anketinde vatandaşlara cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik görüşleri soruldu. Areda Survey vatandaşlara “Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirdiniz?” diye sordu. Toplam 2 bin 445 vatandaşa yönelik gerçekleştirilen anket sonuçlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen oy oranı yüzde 48.7 oldu.

Mansur Yavaş listenin ikinci sırasında yer alırken, Ekrem İmamoğlu üçüncü sırada yer bulundu. Mansur Yavaş’ın oy oranı yüzde 14 seviyesinde, Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı ise yüzde 13.6 seviyesinde oldu. Söz konusu ankette dikkat çeken bir diğer nokta ise Selahattin Demirtaş’ın oy oranlarında yaşanan düşme oldu. Areda Survey anketinde Selahattin Demirtaş’ın oy oranı yüzde 7.7 oldu.

Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketine Göre Oy Oranları Tablosu

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: