Bingöl Kentsel Dönüşüm İhalesi 2 Ekim’de Yapılacak

Bingol Kentsel Donusum
Bingol Kentsel Donusum

Bingöl 1172 konut ve 196 işyeri inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapım işinin, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceğini belirtti.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan açıklamasında, “İhale sonrası sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. Proje 600 takvim gününde tamamlanarak hayata geçirilecek inşallah. Proje kapsamında modern ve son derece kullanışlı 123 metrekare ile 150 metrekare olmak üzere iki tip konut inşa edilecek. Göreve geldiğimiz günden bugüne hak sahiplerimizin sorununu çözüme kavuşturmak ve ilimize yeni bir çehre kazandırmak için yoğun bir şekilde çalıştık. Gecemizi gündüzümüze katarak, tüm enerjimizle projeye odaklandık ve Elhamdülillah bugün verdiğimiz emeğin karşılığını görüyoruz. Gelinen noktada hak sahiplerimizin sorununu çözüme kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz. Projemizle hem kültür mahallesini dönüştürerek hak sahiplerimizin mağduriyetini gidereceğiz hem de ilimizin çehresini değiştirerek, yeni yaşam alanları inşa edeceğiz”diye konuştu.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan,” Hamdolsun ki, ihale tarihimiz belirlendi ve inşallah projemizi hızlı bir şekilde hayata geçirmeye gayret edeceğiz. Devletimizin gücü ve hak sahiplerimizin sabır ve desteğiyle projemizi hayata geçireceğiz ve kentsel dönüşüm sorununu ilimizin gündeminden düşürerek hak sahiplerimizin beklentilerini karşılamış olacağız. Yeni sürecin ilimize ve hak sahiplerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: