TOKİ Yeni Konut Satış İlanları Yayınladı

TOKI Yeni Konut Satis Ilanlari
TOKI Yeni Konut Satis Ilanlari

TOKİ Başkanlığı Eylül ayının ikinci haftası itibariyle yeni konut satış duyuruları yayımladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinde yer alan satış duyurularını sürekli güncelliyor. Kurum daha önceden yayımladığı konut satış ilanlarının süresi dolanları yayından kaldırırken bunun dışında yeni ilan edilen konut satışlarını da listeye ekliyor.

TOKİ Eylül döneminde yapacağı satışlara ilişkin duyurularında Zonguldak ve Balıkesir için yayımlanan ilanlar öne çıktı. Bu iki ilin dışında TOKİ Başkanlığı satış listesinde toplam 15 şehirde konut satışı yapacağını duyurdu. Satış listesinde ev veya işyeri satışı ilan edilen şehirler arasında Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Kars, Kastamonu, Mersin, Rize, SivasTokat, Van, Zonguldak bulunuyor. Bu konut satışları alt gelir grubu için 1+1 ve 2+1 dairelerden, orta gelir grubu için ise 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşmakta.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

TOKİ Başkanlığı’nın konut satışlarında müşterilerden yüzde 10 ile yüzde 25 arasında peşinat ödemesi talep ederler. Konut fiyatına göre ve projeye göre değişen bu rakamlar, en az 14 bin TL olarak ödenir. Bu peşinat ödemelerinin dışında müşteriler geri kalan tutarı 120, 180 ve 240 ay gibi seçeneklerle duyurulan taksitlerle yapılacak.

Konutlar için başvuru işlemleri ise Ziraat Bankası’ndan yada Halkbank’tan yapılabilir.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: