İzmit’te 1280 Konutluk Proje’nin İhale Tarihi Belli Oldu

Izmitte Konutluk Projenin Ihale Tarihi
Izmitte Konutluk Projenin Ihale Tarihi

TOKİ, İzmit’te 1280 konutluk projeye imza atacak. Yeni yaşam bölgesini Sekbanlı ve Sepetçi’nin arasına yerleştirme kararı alan proje sorumluları, konutlar için kura çekimini mart ayında yapacaklarını duyurdu. 2+1 ve 3+1 daire tiplerinin hayata geçirileceği projede yatay mimari ön plana çıkarılacak.

İzmit’te 1280 konutluk projeyi başlatma kararı veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ihale tarihini kesinleşti. Kendi arasında iki proje alanına ayrılan konutlarda 1.alan için 18 Ocak, 2.alan için ise 19 Ocak tarihleri verilmiştir. duyurdu.

Projede ilk alan 18 Ocak’ta ihale ediliyor

1.Proje alanı için verilen ihale tarihini 18 Ocak 2021 olarak veren TOKİ, mart ayında kura ile hak sahiplerini belirleyecek. Gelecek yılın başına sarkan ihalede 533 konut, 1 adet ticaret merkezi ve camii inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işi de öne çıkıyor. 1.Bölgeyi İzmir Sekbanlı-Sepetçi Proje Alanı olarak aktaran sorumlular, ikinci projenin ihalesini ertesi güne ayırdı.

Projede ikinci alan 19 Ocak’ta ihaleye çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmit’te yürüttüğü çalışmalarını 1280 konutta 2.Bölge hakkında edinilen bilgiler doğrultusunda konutların 747 sayısına çıktığı ve 1 adet ticaret merkezi ve camii inşaatının üstlenileceği öğrenildi. 2. Bölge için belirtilen tarih ise 19 Ocak 2021 oldu. İhaleyi kazanan firmalara yer teslimini hızla yapmayı planlayan TOKİ, inşaat çalışmalarının başlamasını bekliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: