Mıcro Focus JAGUAR RACING’ın Resmi Teknik İş Ortağı Oldu

JAGUAR
JAGUAR

Micro Focus, siber dayanıklılık sağlamak üzere Jaguar’ın hız ve güvenlik değerlendirmelerine içgörüler sunmak için Vertica gelişmiş analitik ve makine öğrenimini sağlayacak ve “Yüksek Teknoloji, Düşük Drama” vaadini yerine getirecek.

Jaguar Racing, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın yedinci sezonu kapsamında 26-27 Şubat 2021’de Driyah sokaklarında gerçekleştirilecek elektrikli araç yarışlarıyla pistlere dönüyor.

İstanbul, Türkiye, 1 Mart 2021 – Jaguar Racing, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 7. sezonunda ışıklar yeşile dönmeden önce dünyanın en büyük kurumsal yazılım sağlayıcılarından biri olan Micro Focus’la iş birliğine gittiğini duyurdu.

Micro Focus, ekibin resmi dijital dönüşüm, iş esnekliği ve analitik iş ortağı olarak, Jaguar Racing’in yarış pistinde daha fazla puan almasına, podyuma çıkmasına ve galibiyet etmesine destek sağlayacak.

İngiltere merkezli yazılım şirketi, dünya genelinde 40 binden fazla müşterisine yarış pistinde olduğu gibi şirketlerin yönetim ofisinde kazanmanın en önemli unsurlarından olan; sonuçların hızlandırılması, dönüşümün basitleştirilmesi, esnekliğin güçlendirilmesi ve zamanında analiz yapılıp harekete geçilmesi alanlarında destek oluyor.


Micro Focus, başlangıç olarak Jaguar’ın maksimum hızda başarılı sonuçlar elde etmesi için Vertica ürün grubundaki teknolojilerle yüksek performanslı gelişmiş analitik ve makine öğrenimi sunacak.

Ekibin siber güvenlik duruşundaki olası riskleri ve boşlukları belirlemesine yardımcı olmak için siber dayanıklılık değerlendirme atölye çalışması da düzenleyecek olan Micro Focus, aynı zamanda ekibin yazılım geliştirmesini hızlandırmaya yardımcı olacak araçları ve desteği sunmayı planlıyor.

GKN Automotive, Dow, Viessmann, Castrol ve Resmi Tedarikçiler Alpinestars ve DR1VA’yı içeren lider kadrosuyla Jaguar Racing tarafından duyurulan en son iş ortağı ise Micro Focus oldu.

Jaguar Racing Takım Direktörü James Barclay: “Dünyanın önde gelen yazılım sağlayıcısı Micro Focus’un ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 7. sezonunda Jaguar Racing’e katıldığını duyurmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Birlikte çalışmaktan ve yazılım alanında uzman bilgi birikimleriyle pistte harika sonuçlar elde etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Şampiyonanın ilk yarışında ışıkların yeşile dönmesine sadece birkaç gün kaldı ve birlikte başarıya ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Micro Focus CMO’su Eric Varness: “Micro Focus’un Jaguar Racing ile güçlerini birleştirmesi pragmatizm, tutarlılık ve inovasyon ile karakterize edilen aynı performansı paylaşan benzer fikirlere sahip kuruluşların doğal bir uyumudur. Sonuç sağlamaya yönelik “Yüksek Teknoloji, Düşük Drama” yaklaşımımız hız, çeviklik ve her yerde çok daha iyi performansa dönüşecek içgörüler dahil olmak üzere bir dizi sinerji sağlayacak. Dünya genelinde 40 bin müşterimiz mart ayında düzenleyeceğimiz en önemli müşteri etkinliğimiz Micro Focus Universe’de açılış konuşmacısı olarak ağırlayacağımız Jaguar Racing Ekip Direktörü James Barclay’in kendisinden iş ortaklığımız hakkında daha fazlasını duymayı heyecanla bekliyor. ”

Jaguar Racing, 26 – 27 Şubat tarihlerinde ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonasının ilk iki turunda Diriyah sokaklarında yarışacak.

JAGUAR RACING HAKKINDA

2016 Ekim ayında yarış pistlerine yeniden dönen Jaguar, tamamen elektrikli araçların yarıştığı ABB FIA Formula E Şampiyonasının sokak yarışı serisine katılan ilk premium üretici oldu. Ekip, Roma E-Prix’i kazanarak Jaguar’ın 1991 yılından bu yana ilk uluslararası zaferini elde etti

Formula E, geleceğin gücünü elektrikten olan dünyasında “Yarış Pistlerinden İnovasyona” (Race to Innovate) misyonu dahilinde Jaguar için gerçek bir test alanı oluşturuyor.

Formula E’de resmi bir üretici ekip olan Jaguar Racing, motor, şanzıman, invertör ve arka süspansiyonları içeren güç aktarma organını kendi tasarlıyor.

Maliyet kontrolü için 12 ekibin tamamında karbon fiber şasi ve batarya ortak bileşen olarak kullanılıyor. Bu, geleceğin Jaguar Land Rover elektrikli araçlarının performansını ve menzilini artıracak verimli ve hafif elektrikli araç güç aktarma organlarının geliştirilmesine odaklanmaya olanak tanıyor.

2020-21 Formula E Sezonu, sporun yönetim organı FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından tamamen elektrikli serilere tam dünya şampiyonluğu statüsü verilen ilk sezon. Ekiplerin fütüristik Gen2 yarış arabaları ile yarışacağı üçüncü yıl olacak.

Ekiplerin sürücü başına bir tane olmak üzere tam yarış mesafesinde kullanılacak iki yarış arabası bulunuyor.

Formula E, tamamen elektrikli konseptinin ötesinde, mekan seçimiyle de motor sporları dünyasında benzersizdir. Şampiyona, Santiago, Diriyah, Sanya, Roma, Paris, Monako, New York gibi dünyanın büyük şehirlerinin merkezlerinde geçici olarak pistlere dönüştürülen sokaklarda gerçekleştiriliyor ve Londra’da hafta Sonu üst üste düzenlenen iki yarışla sona eriyor.

Mitch Evans, Sürücüler Şampiyonası’nda altıncı sezonu 7. sırada tamamlarken Jaguar Racing ise Mexico City’de bir galibiyet, Santiago’da bir podyum ve bir pole pozisyonu Takımlar Sıralaması’nda 7. oldu. 7. sezonda Formula E’nin her sezonunda bir yarış kazanan pilot Sam Bird’e katıldı.

Şampiyona, 7. sezonda resmi olarak FIA tarafından bir dünya şampiyonası olarak kabul edildi. Artık ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası olarak düzenleniyor.

Micro Focus Hakkında

Micro Focus, dünyanın dört bir yanındaki 40 binin üzerinde müşteriye görev kritik teknolojiler sunan, dünyanın en büyük kurumsal yazılım sağlayıcılarından biridir. Kapsamlı bir gelişmiş analitik envanteri ile desteklenen geniş bir portföye sahip olan şirket, müşterilerin işlerini yürütmelerine ve dönüştürmelerine yardımcı oluyor. Bu, müşterilerin değişen piyasa koşullarına uyum sağlamalarına ve uzun vadede dijital ekonomide etkin bir şekilde rekabet etmelerine olanak tanıyor. Micro Focus, BT yatırımlarını korumak için mevcut ve gelişmekte olan teknolojiler arasında bir köprü kuran çözümler sunarak bunu yapıyor. İşte bu Yüksek Teknoloji, Düşük Drama.

VERTICA HAKKINDA

Vertica, olay ve zaman serileri, düzen eşleştirme, jeo-uzamsal ve uçtan uca veritabanı içi makine öğrenimini kapsayan en kapsamlı analitik işlevler kümesine sahip, önemli ölçüde ölçeklenebilen bir mimariye dayanan Tümleşik Analitik Platformudur. Vertica, Philips’ten The Trade Desk’e, MassMutual’a ve diğerlerine müşterilerinin birçoğunun bu güçlü işlevleri en büyük ve en zorlu analitik iş yüklerine kolayca uygulamasına, işletmeleri ve müşterilerini piyasadaki herhangi bir veri ambarından daha hızlı tahmine dayalı iş öngörüleriyle donatmasına olanak tanıyor. Vertica’nın Tümleşik Analitik Platformu, tüm önemli genel bulutlarda ve şirket içi veri merkezlerde kullanılabiliyor ve verileri bulut nesne deposuna entegre ediyor.

Yarış Pistlerinden İnovasyona (Race to Innovate)

Formula E, Jaguar Land Rover ve şirketin Destination Zero (Hedef Sıfır) yolculuğu için temel bir öncelik olmaya devam ediyor. Tamamı elektrikli araçlardan oluşan bir dünya şampiyonası olan Formula E, yeni elektrikli araç teknolojilerini yüksek performanslı bir ortamda test etmemize ve geliştirmemize olanak tanıyor. Elektrikli geleceğimizi şekillendirmeye yardımcı olacak “Yarış Pistlerinden Yollara” ve “Yollardan Yarış Pistlerine” (Race to Road and Road To Race) öğrenimleri elde ettiğimiz “Yarış Pistlerinden İnovasyona” misyonumuz için test alanı olmaya devam edecek. Jaguar’ın tutkulu olduğu ve mobilitenin, sürdürülebilirliğin değişen ortamına ve müşterilerimizin yararına adanmış bir gelecek.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: