GENEL

Beşiktaş Kiralık Daire

Paylaş

Beşiktaş Kiralık Daire

Emlak piyasasının en değerli şehri olan İstanbul’un, her ilçesi büyük ilgi görmektedir, Beşiktaş kiralık daire seçenekleri de çok fazla tercih edilmektedir. Beşiktaş kiralık daire ilanlarının çokça talep edilmesinin, dairelerindeki çok çeşitlilik başta olmak üzere birçok nedeni mevcuttur. Peki Beşiktaş’ı diğer ilçelerden ayıran özellikleri nelerdir, niçin Beşiktaş kiralık daire ilanlarına bir şans vermelisiniz?

Neden Beşiktaş Kiralık Daire İlanlarını İncelemelisiniz?

İstanbul’un birbirinden kıymetli ilçelerinden birinde var olması nedeniyle hem Beşiktaş satılık daire ilanları hem de Beşiktaş kiralık daire ilanları oldukça rağbet görmektedir. Beşiktaş’ın böylesine beğenilmesini sağlayan ve Beşiktaş kiralık dairelerini vazgeçilmez yapan özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Beşiktaş Kiralık Daireleri Merkezi Bir Konuma Sahiptir.

23 mahalleden oluşan Beşiktaş, Avrupa yakasında oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır. Doğusunda İstanbul Boğazı, batısında Şişli ilçesi; güneyinde Beyoğlu, kuzeyinde ise Sarıyer ilçesi bulunmaktadır. Sahil kıyısında yer edinmiş ilçe, merkezi konumu sayesinde çok ziyaret edilmektedir.

  • Beşiktaş’ta Ulaşım Oldukça Kolaydır.

Beşiktaş’ta ulaşım avantajları fazladır ve birçok ulaşım bağlantısı bulunmaktadır. Özellikle Kadıköy ve Üsküdar’dan kalkmakta olan vapur seferleri çok sık tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ilçeye otobüs, dolmuş ve minibüs aracılığı ile de ulaşmak mümkündür. 2023 yılında açılması beklenen metro hattı ise ilçenin ulaşım bakımından daha fazla gelişmesini sağlayacaktır.

  • Sakinlerine Sayısız Olanak Sağlamaktadır.

Beşiktaş’ın olanakları sadece ulaşım ile sınırlı değildir. İstanbul’un en eski ilçelerinden biri sayıldığı için Dolmabahçe ve Çırağan Sarayı başta olmak üzere birçok tarihi mekâna ev sahipliği yapar. Tarihi birikiminin yanı sıra Yıldız Parkı ve Bebek Parkı gibi doğal alanları ile şehrin kaosundan biraz olsun uzaklaşma ve sakin bir yürüyüş yapma fırsatı sağlar.

Beşiktaş’ın eğlence mekanları da popülaritesini borçlu olduğu avantajlarından biridir. Her zevke ve beklentiye uygun konseptlere sahip çok sayıda mekâna sahiptir. Bir diğer yandan konser, tiyatro ve festivaller içeren birçok kültürel etkinlik sunar. Tüm bu olanaklar düşünüldüğünde Beşiktaş kiralık daire ilanlarına duyulan ilginin sürekli bir artışta olması beklenen bir sonuçtur.

Beşiktaş Kiralık Daire İlanlarına Bakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kiralık daire arayışının uzun ve zorlu bir sürece dönüşebileceği inkâr edilemez bir gerçek. Bu süreçle baş ederken önem verilmesi gereken, arayıştakilere kolaylık sağlayabilecek birçok kriter bulunuyor.

Beşiktaş kiralık daire ilanları arasında gezinirken öncelikle izlemeniz gereken ilk adım, bütçenize karar vermek. Sunduğu olanaklara ve bulundukları konuma göre evlerin fiyatları farklılık göstermektedir. Bu yüzden arayışınızda bir filtreleme yapıp işinizi kolaylaştırmak için bütçenizi belirleyin.

İkinci olarak değerlendirdiğiniz evin fiziksel durumuna dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız olan oda ve banyo sayısı gibi beklentilerinizi belirleyin ve arayışınızı ona göre yapın. Beşiktaş kiralık daire ilanlarına bakarken evi ziyaret edip her şeyin sağlam olduğundan emin olun. Rutubet gibi sorunlara sahip olup olmadığını kontrol edebilir, ileride size masraf çıkaracak olası bir tadilat ihtiyacını bütçe hesaplamanıza dahil edebilirsiniz.

Kiralık daire arayışında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise dairenin konumudur. Beşiktaş’ın 23 mahallesi arasından size maksimum fayda sağlayacak olanı seçebilirsiniz. İşinize veya okulunuza hangi mahalle daha yakın? Deniz manzaralı bir ev mi tercih edersiniz? Hangi ulaşım seçeneğine daha yakın olmayı tercih edersiniz?

Eğer siz de Beşiktaş kiralık daire ilanlarını inceliyor, ilçenin onu özel kılan birçok avantajından faydalanmak istiyorsanız; yukarıda bahsettiğimiz kriterlere özen göstererek hayallerinizdeki eve ulaşabilirsiniz. Beşiktaş kiralık daire ilanlarının yanı sıra birçok konut ilanına ulaşmak istiyorsanız Zingat web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!