Popüler Lineer Aydınlatma Uygulamaları

POPÜLER LİNEER AYDINLATMA UYGULAMALARI

Lineer armatür, günümüzde dekoratörler arasında çok popüler olan ve iç tasarımcılar, mimarlar vb. arasında pek çok hayran bulan en yeni aydınlatma türlerinden biridir. Lineer aydınlatma, modern ve minimal iç aydınlatma tasarımına ilgi duyan kişiler arasında da oldukça popülerdir.

Günümüzde çoğu aydınlatma tasarımında lineer armatürlar kullanılmaktadır, lineer armatürlar esnek ürünlerdir. Aydınlatmanın işlevi de görsel bir sanattır, ışığın boyutu, rengi, montaj yöntemleri, kontrol yöntemleri her mekana göre değişiklik göstermektedir. Uzunluk, kurulum ve bağlantı gereksinimlerine göre serbestçe özelleştirilebilir. Dahili ışık kaynağı da istenilen tasarıma göre gücünü ve renk sıcaklığını değiştirebilmektedir. Ayrıca akıllı kontrol sistemlerinin popülaritesiyle birlikte, mekanın görsel sanatsal efektlerini iyileştirmek için daha fazla kullanıcı akıllı kontrol efektleri eklemeyi tercih ediyor.

Lineer armatürün uygulanması:

Lineer aydınlatmanın bir sanat lambası olarak kullanılması da çok güzeldir; hassas ve düzgün ışık değişimi ve mekanda harmanlanmasıyla mükemmel ışık efektini getirir ve çekiciliği ve benzersiz mekansal hissi gösterir.

Ofis alanı tasarımında tasarımcıların ilk tercihi olacak.Lineer armatürlar ticari alanlarda da yaygın olarak kullanılıyor, ışık gerekli bir dekoratif unsur ve ışık sayesinde genel mekan kolaylıkla aydınlatılabiliyor.

Lineer armatür pratik ve ayarlanabilir bir ürün olarak sunulmaktadır.

Işık ve gölgenin akıllı değişimleri ve aydınlık ile karanlık arasındaki kontrast sayesinde tüm bina çekicilik ve canlılıkla doludur ve harika görsel efektler sağlar.

Merdivende kullanın:

Optik hatlı aydınlatmaları farklı ölçü ve modellerde duvar köşelerinde, merdiven birleşim yerlerinde ve ayrıca merdiven alt kısımlarında kullanabilirsiniz. Merdivenlerdeki lineer aydınlatma, ışığı mekana taşıyor ve görsel bir ışık ve gölge hissi ile sanal ve gerçek arasındaki kontrastı yaratırken mekansal dokuyu zenginleştiriyor.

Ofislerde optik hat uygulaması:

Size lineer armatürlarla ofis aydınlatması için fikirler veriyoruz. Ofis aydınlatmasında ışık tasarımı ve seçiminde dikkat edilmesi gereken çok önemli iki nokta vardır.

Birinci nokta çalışanlar için yeterli ışık oluşturmak, ikinci nokta ise çalışanların göz yorgunluğunu ve baş ağrısını önlemek için ışığı titremeden kullanmaktır. Bu amaçla lineer armatür kullanmak için titremeyen veya yanıp sönen ışıklar kullanmalı, aydınlatma oluşturmak için ışık kurulumunun yüksekliğine de dikkat etmelisiniz. Ayrıca lineer armatürlar, dolaylı ve dağınık ışık nedeniyle gözlere zarar vermez. Bu nedenle çalışanlar ve katılımcılar ofis alanında kendilerini rahatsız hissetmezler. Ofis alanını aydınlatmak istiyorsanız aşağıdaki noktalara dikkat edin.

Toplantı masasını veya büyük masaları aydınlatmak için masa ölçülerinde dikdörtgen veya kare lineer armatürlar kullanın. Bunu yaparak, tüm masa alanı yeterince aydınlatılacak ve aynı zamanda müşteri veya çalışanların karşılanmasında benzersiz bir etkiye sahip olacaktır.

İstenilen mekanın tasarımında Kenaf tavanlar gibi tekdüze bir tavan kullanılıyorsa, hem yüksek hem de düşük ışığa sahip, iki taraflı asılı lineer armatüryı tercih edebilirsiniz, lambanın her iki tarafı da açılıp kapatılabilir. Üst mekanın aydınlatması tavanı, alt mekanın aydınlatması ise zemini ifade etmektedir.

Dolap ve dolaplar için lineer armatür uygulaması:

Lineer hatların kurulum açısından herhangi bir kısıtlaması yoktur ve dilediğiniz ortam ve mekanda kullanabilirsiniz. Optik hatlı ışığı mutfak dolaplarının altında gizli olarak kullanabilirsiniz ve size eşit bir ışık sağlayacaktır.

Ayrıca her türlü dolaplara ışık hattı takılarak dolaplardaki karanlık problemini çözer, lineer armatürün bir diğer avantajı da 12 volt kullanılabilmesidir bu da ışık hattının en büyük avantajı diyebiliriz elektrik çarpması tartışması için.

Kitaplıklar, gardıroplar ve diğer eşyalar aydınlatma işlevini yerine getirirken tüm alanı aydınlatarak insanların görsel odağını çeker. Dahili ışık kaynağını artırmak için kabine yerleştirilen lineer LED ışık ve rafların akıllı kombinasyonu, kapalı alan hissini zayıflatabilir ve iç alanı tamamen doldurabilir.

Aydınlatmanın en önemli kısımlarından biri ofis ünitesinin giriş alanı veya giriş bankosudur çünkü donanımlı bir ofisin ilk görünümünü gösterir ve aynı zamanda müşteri çekmede de oldukça etkilidir. Bu nedenle aydınlatmak için mekanın giriş kısmında farklı lineer armatürlar kullanın. Kenarı olmayan yerleşik bir lineer armatür veya koleksiyonun rengiyle eşleşen özelleştirilmiş gövde rengine sahip yüzeyli bir lineer armatür, bu alan için en iyi aydınlatma cihazlarından biridir. Ayrıca giriş masasının üst ve alt kısmında veya marka veya koleksiyonun logosu çevresinde T5 lineer armatür kullanılarak hem dekoratif bir etki sağlanır hem de masanın mekanın diğer kısımlarından ayırt edilmesi sağlanır.

Yazar : Tekwat

PWA'lar ve Yerel Uygulamalar: Ne Seçilmeli
Tanıtım Yazıları

PWA’lar ve Yerel Uygulamalar: Ne Seçilmeli

Yerel Uygulamalar veya PWA’lar: Hangisi Daha İyi? Günümüzde mobil cihazları neredeyse her şey için kullanıyoruz: hatta 7Slots‘da klasik slot oynamak için bile kullanıyoruz. Ancak “PWA” […]

Tanıtım Yazıları

Raylı spot lineer armatürler

Raylı spot günümüz modern aydınlatmasında en önemli ışıklardan biridir. Hareket edebilme yeteneği, çeşitli ışıklar ve kolay kurulum, mimarların ve tasarımcıların bu lambayı çeşitli ofis, konut […]

POPÜLER LİNEER AYDINLATMA UYGULAMALARI
YAŞAM

Popüler Lineer Aydınlatma Uygulamaları

Lineer armatür, günümüzde dekoratörler arasında çok popüler olan ve iç tasarımcılar, mimarlar vb. arasında pek çok hayran bulan en yeni aydınlatma türlerinden biridir. Lineer aydınlatma, […]

hisse senedi nedir
Ekonomi

Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Borsada yatırım yapmak için en yaygın şekilde kullanılan yatırım enstrümanlarının başında hisse senedi geliyor. Oldukça kıymetli bir finansal varlık olan hisse senetleri borsa yatırım dünyasına […]

deprem sigortasi
Arsa-Arazi

Deprem Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Aytekin Çelik, deprem sigortalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Taşınmazların tamamının zorunlu deprem sigortası kapsamında olmadığını […]

EGIAD
Ekonomi

EGİAD Afet Koordinasyon Kurulu Kurdu

17 Ağustos 1999 depremi, 2020 İzmir depremi, 10 ilde yıkıma yol açan Kahramanmaraş depremi tüm ülkede deprem gerçeğini ortaya koydu. Depremin yanında her yaz gerçekleşen […]

Emeklilik fonlari
Bankalar ve Faizler

Katılım Emeklilik Fonları Kazandırıyor

Katılım fonları için Genel Müdürü Ayhan Sincek, Katılım Emeklilik fonları 2022’de ağırlıklı getirisinin yüzde 76,7 ile sektörün üzerinde gerçekleştiğini belirterek, “Geçtiğimiz yıl iyi bir fon […]

Hisarlar
Arsa-Arazi

Hisarlar Sezonu Ege’de Açıyor

Türkiye’de ve dünyada tarım makineleri konusunda önemli bir ticaret hacmine sahip olan Hisarlar, 01-05 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek Agroexpo İzmir Tarım Fuarı’na katılarak son ürünlerini beğeniye […]

E ticaret
Ekonomi

E-Ticaret 10 Yılda 50 Kat Büyüdü

Dijital mağazalar, 2013 yılında bir yılda yaptıkları toplam satışı, 10 yıl sonra 2023’te sadece 5 günde gerçekleştirecek. Türkiye’de alışveriş alışkanlıklarının değişmesiyle her yıl kendini geliştiren […]