Cityscape Qatar Gayrimenkul Fuarı Kapılarını Açıyor.

Cityscape Qatar Gayrımenkul Fuarı
Cityscape Qatar Gayrımenkul Fuarı

Cityscape Qatar Gayrimenkul Fuarı bu sene 8. kez düzenlenecek olan fuar 22-24 ekim 2019 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Cityscape Qatar Gayrimenkul Fuarı geçtiğimiz yıl 9 farklı ülkeden 40’dan fazla katılımcısını, 55 farklı ülkeden 9 bin 400’den fazla ziyaretçi ile buluşturan ve Türkiye’den de 7 firmanın katılım gösterdiği Körfez bölgesinin en önem gayrimenkul fuarlarından biridir. Cityscape Qatar Gayrimenkul Fuarı 22-24 ekim tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da, Exhibition and Convention Center’da düzenlenecek.

Proje geliştirici inşaat şirketlerinin, gayrimenkul danışmanlarının, yatırımcıların, mimarlık ve planlama ofislerinin, gayrimenkul finansmanı şirketlerinin, AVM ve outlet geliştirici firmaların, gayrimenkul dernek ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerin katılımcı olarak ilgi göstermeleri beklenen fuarın Türkiye temsilciliğini ve pazarlamasını İstexpo yapıyor.

Katar’ın kapısı Türk şirketlerine her zaman açık

Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani, iki ülke arasında her geçen gün daha iyiye giden bir ilişki olduğunu belirterek, iş birliğini daha da geliştireceklerini söyledi.

Al Sani, “Katar’ın kapısı Türk şirketlerine her zaman açık. Türk yatırımcıları bekliyoruz. Sadece 1-2 alanda değil en az 6-7 sektörde ilerleyeceğiz. Ayrıca Türk şirketlerine ayrıcalık tanıyoruz ve bundan sonraki süreçte yeni ayrıcalıklar için değerlendirmeler yapıyoruz.” dedi.

Başta gayrimenkul olmak üzere inşaat, mobilya, makine, yapı malzemeleri, lojistik, bilgi teknolojileri, gıda ve sağlık turizmi sektörlerinin öncü şirketlerinin yer aldığı fuara Emlak Konut GYO, Çaykur, Tekfen, Artaş İnşaat, Teknik Yapı, Sinpaş, Türksat, Katmerciler, Çilek Mobilya ve Çaykur gibi sektörlerinin öncüsü şirketler başta olmak üzere toplamda 112 Türk şirketi katılıyor


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: