GİSP Ankara ve İzmir Şubeleri Kuruldu

GİSP Ankara ve İzmir
GİSP Ankara ve İzmir

GİSP Ankara ve İzmir gayrimenkul sektöründe faaliyette bulunan sektör oyuncularını buluşturmak, sektöre yön verecek çalışmalar yapmak, yeni işbirliği modelleri oluşturmak için GİSP-Ankara ve GİSP-İzmir şubelerini kurdu. GİSP Ankara ve İzmir Yönetim Kurulu Üyesi ve Assan Gayrimenkul İş Geliştirme Direktörü Mehmet Ersül’ün başkanlığında İzmir Four Points Otel’de, gayrimenkul yatırımcıları, şehir plancıları, mimarlar ve sektörün diğer paydaşları ile gerçekleşen toplantıda, İzmir kentsel gelişim süreci, gayrimenkul piyasası ve yeni dönemde atılması gereken adımlar hakkında açıklamalar yapıldı. GİSP Ankara ve İzmir toplantısında konuşan Mehmet Ersül, “GİSP olarak, sektör oyuncularıyla birlikte, İzmir gayrimenkul piyasasının durumunu ve yapılmasını gerekenleri her yönü ile tartıştık. Özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları yapılırken, İzmir’in kendine özgü şehir kültürünün korunması, azalan gayrimenkul talebi karşısında yapılması gerekenler, kamu nezdinde yaşanan sorunlar gibi çok önemli konular detaylı olarak konuşuldu.

GİSP Ankara ve İzmir üyeleri arasında düzenli yuvarlak masa toplantılarının yapılması ve kamu kurumlarına çözüm önerilerinin düzenli olarak iletilmesi kararı alındı. Önümüzdeki günlerde İzmir gayrimenkul piyasası özelinde bir Yuvarlak Masa toplantısı düzenleyeceğiz.’’ dedi.

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP )Yönetim Kurulu Başkanı Hakan GÜMÜŞ’ün başkanlığında Ankara Yıldırım Kule’de düzenlenen şube kurulum toplantısında, Ankara’da bulunan gayrimenkul sektörü paydaşları ile buluştu. Oldukça verimli geçen toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Hakan GÜMÜŞ, “GİSP olarak, İstanbul gayrimenkul sektörü ile Ankara gayrimenkul sektörünü bir ayara getirmek, yeni iş birlikleri üretmek ve kamu kurumlarıyla daha verimli bir çalışma alanı oluşturmak adına, Ankara Şubemizi açma kararı aldık. Toplantımızda, Ankara gayrimenkul piyasasının durumu, sektörümüzün içinden geçtiği dönem, sektörümüzün sorunları ve sorunların çözüm önerileri her yönü ile masaya yatırıldı. Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP)-Ankara, mayıs ayı içinde ‘Kamunun Gayrimenkul Özelinde Dijitalleşmesi’ konulu bir Yuvarlak Masa toplantısı düzenleyecek.’’ dedi.

Ankara ve İzmir’deki Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) çalışmalarıyla bütün büyük gayrimenkul pazarlarında, sektöre yön verecek çalışmalar yapmayı hedeflediklerini belirten Gümüş, bu kentlerdeki ilgiden, heyecandan ve motivasyondan çok memnun olduklarını belirtti. Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Başkanı, gayrimenkul işinin bütün genel kurallarının yanında oldukça yerel bir iş olduğunu, her pazarın kendine has bir kimliğinin ve işleyişinin olduğundan bahisle GİSP’in daha kapsamlı yerel çalışmalar yapacağını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*