Kahramanmaraş’ta Ulaşım Kredi Kartı ve SMS ile Yapılabilecek

Kahramammaraşta ulaşım
Kahramammaraşta ulaşım

Kahramanmaraş’ta Ulaşım kredi kartı ve sms ile yapılabilecek. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hizmetlerinde, hızla gelişen teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek Akıllı Ulaşım kapsamında, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlara bilete ulaşmada kolaylık sağlamak adına Temassız Kart ile biniş, Mobil ödeme NFC biniş (Cep Telefonu) ve SMS ile yükleme hizmetini faaliyete geçirmiş bulunmaktadır. Kahramanmaraş’ta Ulaşım artık toplu taşıma araçlarına binildiğinde Mobil ödeme NFC biniş (Cep Telefonu) veya temassız kartınızı bilet okuyucusuna okutarak Tam Ücret (2,50TL) karşılığında seyahat edebileceksiniz. Kahramanmaraş’ta Ulaşım da temassız kredi kartı ile biniş yapan vatandaşlar kullandıkları miktarı bir sonraki hesap kesim tarihinde ödeyecekler.

Kahramankart’a para yükleme konusunda da birçok yenilik yapıldı. Kahramankart’lara SMS ile bakiye yükleme imkânı da sağlanıyor. Türkiye’de ilk defa uygulanan bu yöntem ile dolum derdine de son veriliyor. Vatandaşlar, Kahramankart bilgilerini ve yükleyecekleri tutarı SMS atarak, kart dolumunu kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Hizmet bedeli de yok. 

SMS ile kahramankart’a dolum yapmak isteyen vatandaşlar; Aralarında boşluk bırakarak MARAS, KAHRAMANKART NUMARASI, kartın arkasındaki son 2 haneden önceki 4 RAKAMI ve yüklenecek tutarı (10TL, 15TL, 20TL, 25TL VE 30TL) yazarak 3544’e SMS olarak gönderdiği takdirde kahramankartına yazdığı miktar kadar yükleme yapabiliyor. Artık her cep telefonu aynı zamanda bir kart dolum makinası görevi görüyor. Vatandaşlar İnternetten indireceği KahramanKart Mobil uygulamanın özelliklerini kullanarak günün her saatinde herhangi bir karta dolum yapabilecek.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: