88. İzmir Enternasyonel Fuarı Açılıyor

İzmir Enternasyonel Fuarı
İzmir Enternasyonel Fuarı

Farklı sektörleri bir araya getiren ülkenin ilk ve tek genel ticaret fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı, geçmişten bu yana dünyadaki yenilikleri ve gelişmeleri Türkiye ile buluşturmaya devam ediyor. İzmir Enternasyonal Fuarı ülkenin ticari perspektifini genişlettiği gibi, yarattığı kültürlerarası etkileşim ortamı ile ülkenin kültürel gelişimine de katkıda bulunuyor.

Ticaret hacmi yüksek olan sektörlerin gelişimini teşvik eden ve bu misyonunu teknolojinin nabzını tutarak güncelleyen İzmir Enternasyonal Fuarı, Cumhuriyet’in ilk yıllarından bu yana sahip olduğu “ticaret öncüsü” konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Fuar kapsamında organize edilen İzmir İş Günleri’ndeki ikili görüşmelerde güçlü ticari bağlantılar kurularak karlı iş anlaşmalarına imza atılmaktadır. Fuarın ilk 5 günü yapılan bu görüşmelerle birlikte İzmir Enternasyonal Fuarı 88.yılında da katılımcılara yeni yatırım fırsatları sunan bir “uluslararası ticaret platformu” yaratmayı hedefliyor.

İzmir Enternasyonal Fuarı ticareti canlandırmanın yanı sıra, 10 gün süren etkinlikleriyle fuar misafirlerine eğlence dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Konserden tiyatroya, sinema gösterimlerinden müzikal gösterilere, söyleşiden sokak gösterilerine her yıl heyecanla beklenen ve her kesime hitap eden birçok etkinlikle birlikte İzmir Enternasyonal Fuarı; 6-15 Eylül 2019’da 88. kez kapılarını dünya ticaretine ve kültür alışverişine açacak.

Dünya Devi İzmir Enternasyonal Fuarı’nda

Geçtiğimiz yıl Sırbistan’ı konuk eden İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl ise dünya devlerinden Çin Halk Cumhuriyeti’ni partner ülke olarak ağırlayacak.

Dünya ekonomisine yön veren ülkelerden biri olan Asyalı Dev Partner, özellikle son yıllarda teknoloji alanında hızla yükselen ivmesiyle dikkat çekiyor. Ülkemizde enerji, teknoloji, alt yapı, lojistik, finans, madencilik, telekomünikasyon gibi alanlarda 2 milyar dolara yakın yatırımı bulunan Çin; Türkiye’nin dünyada üçüncü, Doğu Asya’da ise en büyük ticari ortağı konumunda.

İki ülke arasındaki iyi ilişkilerin, Çin’in bu yıl İzmir Enternasyonal Fuarı’nın partner ülkesi olmasıyla daha da pekişmesi bekleniyor. Partner ülkenin fuara getireceği alım heyetlerinin katılımcılarla kuracağı iş bağlantıları ve yapacağı ikili görüşmeler, ticari ilişkileri güçlendireceği gibi kültürel ilişkilerin gelişmesine de katkıda bulunacak.

6-15 Eylül’de 88.’si düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı, Çin’in katılımıyla uluslararası alanda marka değerini artırmaya; katılımcı ve ziyaretçilere kültürlerarası etkileşim platformu sunmaya devam edecek.

Etkinlikler ve Konserler

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*