Binali Yıldırım sonunda Çankaya Köşkü’nden ayrıldı

çankaya köşkü
çankayaköşkü

Yerel seçimlerde İstanbul’u kaybeden eski Başbakan Binali Yıldırım’ın Çankaya Köşkün’de oturmaya devam ettiği iddiaları tartışmalara neden olmuştu. Yıldırım’ın köşkten taşındığı açıklandı. Başbakanlık yaptığı dönemde Çankaya Köşkü’nde oturmaya başlayan Binali Yıldırım Meclis Başkanı seçilince de ikametini değiştirmemişti.

TBMM Başkanlığı’ndan istifa ederek 31 Mart seçimlerinde AKP’nin İstanbul belediye başkan adayı olan Yıldırım’ın halen köşkte oturması tepkilere neden olmuştu. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis’e verdiği soru önergesinde, Binali Yıldırım’ın Çankaya Köşkü’nde oturmasını gündeme getirmişti. Yalnız söz konusu soru önergesi ‘Özel yaşam’ gerekçe gösterilerek gündeme alınmamıştı.

ÇANKAYA KÖŞKÜ ARTIK BİNALİ YILDIRIM TARAFINDAN KULLANILMIYOR’

Yanıtta, Çankaya Köşkü’nün artık Binali Yıldırım tarafından kullanılmadığı belirtildi.

Yazıda şunlar kaydedildi:

“Çankaya Köşkü’nün kamu konutu olarak tahsisine ilişkin ilgili yazınız incelendi. Konuya ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’ndan alınan E.13.8466 sayılı yazıda, mülga başbakanlık uhdesinde bulunan Beştepe yerleşkesinin Cumhurbaşkanlığı’na, Çankaya yerleşkesinin mülga başkanlığına karşılıklı olarak 12/02/2015 tarihinde bir protokolle devri sonrası Çankaya Köşkü’nün mülga Başbakanlık çalışma ofisleri olarak kullanılmış olarak hali hazırda Köşkün içerisinde sayın Binali Yıldırım tarafından kullanılan bir konut bulunmadığı bildirilmiştir.”

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*