Kamu Bankalarında Kredi Yapılandırma Ekranı Açıldı

kamu bankası
kamu bankası

Beklenen kredi yapılandırma müjdesi sonunda geldi

Kamu bankaları uzun süredir beklenen yapılandırma ekranı açıldı müjdesini verdi. Kamu bankaları vatandaşın ısrarı ve artan konut kredisi borç transferi başvuruları sonrasında kredi yapılandırma ekranını açmak zorunda kaldı.

Kredi yapılandırma konusunda kamu bankaları sonunda geri adım attı ve vatandaşa 0,99 faiz oranı ile kredi yapılandırma hakkı tanıyacaklarını duyurdu. Beklenti bankaların yüzde 1,10 ve 1,20 aralığında bir kredi yapılandırma faiz oranı duyuracağı yönündeydi. Ancak kamu bankaları mağdur vatandaşları sevindirerek 0,99 oranı ile kredi yapılandırma yapacağını duyurdu. Kamu bankaları tarafından yapılan ortak açıklama ile “Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500 bin liraya kadar olan tutarlar için aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı. Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır.

Kredi Yapılandırma Başvurusu Yarın Alınacak

Konut kredisi yapılandırma ekranı yarın açılacak. 1 Ekim 2019 Salı günü itibari ile vatandaşın çileli bekleyişi de sona erecek.

Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması gerekmekte olup; – 500 bin liranın altında kredi borcu olanların aylık yüzde 0.99 oranından, – 500.000 liranın üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: