Konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır? Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası kredi yapılandırma işlemleri

Konut kredisi
Konut kredisi

Kamu Bankalarından Konut kredisi yapılandırma müjdesi geldi.

Heyecanla beklenen konut kredisi yapılandırma müjdesi geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan mevcut konut kredilerinde yapılandırma imkanı sunuyor. Vatandaşlar Konut kredisi yapılandırma nasıl olacak? merak ediyor. İşte Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi yapılandırma imkanına ilişkin detaylar..

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan mevcut konut kredilerinde faiz indirimi imkanı. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halk Bankası, daha önceden konut kredisi kullanan müşterileri için talep etmeleri halinde yüzde 0,99 faizden yapılandırma imkânı sağlayacağını açıkladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500 bin liraya kadar olan tutarlar için aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başlamışlardı” denildi ve şu çağrı yapıldı:

“Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır.

“Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması gerekmekte olup;

  • 500 bin liranın altında kredi borcu olanların aylık yüzde 0.99 oranından,

  • 500.000 liranın üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: