TOKİ Erken Ödeme İndirim Kampanyası İçin Son Başvuru Tarihi Sona Eriyor!

TOKİ Erken Ödeme
TOKİ Erken Ödeme

TOKİ’ye borcu olanlar dikkat!

TOKİ peşin ödeme indirimi ya da halk arasında bilinen adı ile borç kapatma kampanyası bugün itibari ile sona eriyor. TOKİ %22 indirim kampanyası son başvuru tarihi ve detaylar haberimizde!

TOKİ tarafından başlatılan 2019 yılının ikinci ve son erken ödeme indirimi kampanyası için son başvuru tarihi bugün itibari ile yani 18 Ekim 2019 tarihinde sona erecek. TOKİ tarafından gelen başvuru yoğunluğu nedeni ile uzatma kararı alınmazsa kampanyadan yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi bugün itibari ile bitecek. TOKİ’ye ödenmesi zorunlu olan aidat ve emlak vergisi borcu bulunmaması, 2018 yılının Haziran ayının 30 gününe kadar konut ya da işyeri satın almış olmak, 30 Haziran 2018 ve öncesinde konut ve işyeri taksit ödemelerine başlamış olmak, Toplam borcu 12 aydan daha uzun vadeye sahip olmak şartları aranıyor.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut yapmış olduğu açıklamasında “Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim oranının vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: