Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri
Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri

Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri

Konut kredisi almak isteyenler için en uygun bankalardan birisi hiç şüphesiz Vakıfbank’tır. Vakıfbank; uygun faiz oranlarına sahip olmasının yanı sıra vade seçenekleri ve uygun ekspertiz ücretleriyle dikkat çekmektedir.

Ev sahibi olmak isteyen ancak elinde yeteri kadar nakit olmayan kişilerin önündeki en büyük alternatif konut kredisi almaktır. Konut kredisi sayesinde kişilerin uygun taksitlerle ve vade seçenekleriyle ev sahibi olması sağlanmaktadır. Vakıfbank SarıPanjur kredi seçenekleri sayesinde insanların oldukça uygun şartlarla konut kredisi alması mümkün olmaktadır. Artan taksitli, azalan taksitli, ara ödemeli, periyodik ödemeli, anapara sabit, taksitler sonra, anaparası sonra, standart gibi çeşitli konut kredisi seçenekleri bulunmaktadır.

Vakıfbank ekspertiz ücretleri; 2019 Ekim ayı itibariyle 950 TL olarak bilinmektedir. Bu konu hakkında Vakıfbank’ın internet sitesinden olduğu kadar resmi şubelerinden de bilgi almak söz konusudur. Aylık geliri beş bin TL olan bir şahsın 150 bin TL ekspertiz değerine sahip olan bir gayrimenkul için konut kredisi almak istediğini varsayalım. Bu noktada, tüketicinin alabileceği konut kredisi tutarı 120 bin TL olmaktadır. Vakıfbank’ta güncel konut kredisi faiz oranı; %0,99 olarak geçmektedir. 180 aya kadar vade seçenekleri sunulmaktadır. Güncel örnekteki kişinin 950 TL ekspertiz ücreti ödemesi söz konusudur.

Vakıfbank ekspertiz ücretleri; yukarıdaki örnekte ortalama olarak hesaplanmaktadır. Bir başka deyişle, Vakıfbank ekspertiz ücretlerinin konutun lokasyonu ve metrekare değeri gibi kriterlere göre değişkenlik göstermesi söz konusudur. Buna ek olarak, Vakıfbank ekspertiz ücretleri; fatura bedeli kadar tahsil edilmektedir. Bu sebepten dolayı, Vakıfbank ekspertiz ücretleri hakkında net bilgi almak isteyenlerin bizzat Vakıfbank şubesine gitmesi gerekmektedir. Burada konutun lokasyon ve metrekare bilgilerinin edinilmesinin ardından ekspertiz ücretlerinin net olarak belirlenmesi söz konusu olacaktır. Buna ek olarak, Vakıfbank’ın kredi faiz oranlarını ve masraflarını değiştirme hakkı bulunmaktadır.

Vakıfbank ekspertiz ücretleri hakkında fikir edinmek isteyenlerin Vakıfbank’ın resmi internet sitesini ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir. Kişinin net geliri, almak istenilen evin ekspertiz değeri, faiz oranı ve vade seçeneğinin belirlenmesinin ardından ekspertiz ücretine dair hesaplama yapılacaktır.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: