TOKİ’nin 24 ilde konut fırsatı sürüyor! 348 lira taksitle konut başvuru şartları nelerdir?.

TOKİ
TOKİ

TOKİ’DEN 24 İLDE KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATI

TOKİ tarafından son olarak gerçekleştirilen 50 bin konut projesine vatandaşlar yoğun ilgi göstermişti. Kurum tarafından belirli dönem aralığında satışa sunulan konutlar vatandaşlar tarafından yakından inceleniyor.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için son olarak açık satış yöntemi ile 24 ilde satışa sunulan bin 936 konut için başvurular devam ediyor. 24 ilde bin 936 konut başvuru önceliğine göre satılıyor. Konut sahibi olmak isteyenler ise TOKİ en az 348 lira taksitle konut başvuru şartları nelerdir sorusuna yanıt arıyor.

Kurasız ve başvuru önceliğine göre satılan konutlar için vatandaşlar son başvuru tarihine kadar ilgili bankalara müracaat ederek, konut sahibi olabilecek.

HANGİ İLLERDE KONUT SATIŞI YAPILIYOR?

Ankara, Bolu, Çanakkale, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa’nın arasında yer aldığı 24 ilde bin 936 konut başvuru önceliğine göre satılacak.

Balıkesir 252, Bolu Mudurnu 246, Hatay 227, Ankara Kuzeykent 212, Ankara Mamak Altıağaç-Karaağaç 195 en fazla açık satışta konut olan iller arasında yer alıyor.

Ayrıca, Samsun Vezirköprü’de 264 konut kura yöntemiyle, Kırşehir’de 53, Konya’da ise 2 konut pazartesi günü açık satış yöntemiyle satışa sunulacak.

TOKİ KONUT ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlara yönelik satışa sunduğu 2+1 konutlara başvuracak vatandaşların, konut sahibi olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 25 yaşını doldurması gerekiyor.

Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşuluyla ikamet etmesi veya il nüfusuna kayıtlı olması ve aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5 bin 500 liradan fazla olmaması isteniyor.

Orta gelirli vatandaşlara yönelik satışa sunulan 3+1 nitelikli konutlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlarda ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurma şartları aranıyor.

Konutlar niteliklerine ve bulunduğu illere göre yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 ve yüzde 25 peşinat bedeli ile 96,108, 120, 156, 180 ve 240 ay vade seçenekleri ile satılıyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: