Toki Kayseri İncesu 5. Etap İhalesi Yapıldı

Toki Kayseri İncesu
Toki Kayseri İncesu

Toki’den Kayseri İncesu’ya 108 adet konut

Toplam 108 adet dairenin yer aldığı Kayseri İncesu Toki 5. etap ilahesi dün gerçekleştirildi. Konut projesinin ihalesi 12 Şubat 2020 tarihinde Çarşamba günü saat 14:30’da yapıldı. İhale T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

İhalesi yapılan toplu konut projesinde 108 adet daireden başka ayrıca 1 adet cami ile birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede ayrıca spor alanları, oyun alanları, park alanları ve peyzaj alanları da yer alacak. Açık ihale usulü ile ihale edilen proje ile ilgi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılarak işe başlanması gerekiyor. İşe başlanma tarihinde sonra 500 takvim gününde ise işin bitirilmesi gerekiyor.

Projedeki daire tipleri neler?
Toplu Konut projesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı tip daire seçenekleri yer alıyor. Kayseri İncesu Toki 5. etap evleri projesinde yer alan konut bloklarının Toki’nin yatay mimariye ve yerel mimari özelliklere önem vererek tasarladığı projelerden biri olması bekleniyor. Projede yer alan konut blokları zemin kat + 3 normal katlı olarak ve yatay mimari esas alınarak hayata geçirilecek.

İhaleye katılmak isteyenlerin teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vermeleri gerekiyor. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren 120 (yüz yirmi) takvim günüdür.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: