TOKİ Kayseri Melihgazi Kuraları Bu Hafta Çekiliyor

Kayseri Kocasinan
Kayseri Kocasinan

TOKİ Kayseri kura sonuçları için heyecan giderek artıyor. 100 bin Sosyal Konut Projesi başvurularının tamamlanmasının ardından gözler hak sahibi belirleme kurasına çevrildi. Kayseri için geçerli başvuru listesi yayınlandı. Kayseri Kocasinan’da kura 2 Mart tarihinde, Melikgazi’de 3 Mart tarihinde yapılacak.

TOKİ KAYSERİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kayseri Kocasinan’da kura 2 Mart tarihinde, Melikgazi’de 3 Mart tarihinde yapılacak.

Kayseri için geçerli başvuru listesi yayınlandı. Aşağıdaki link üzerinden başvuru yaptığınız il ve ilçeyi seçerek sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. TOKİ Kayseri’de bu proje kapsamında 3 bin konut yapacak.

TOKİ KURASI NASIL YAPILACAK?

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) “En Az %40 Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

  1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şube’lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare’ce belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: