Mesire Yerlerine Bungalov Ev Yapılabilecek

Mesire Yerlerine Bungalov Ev
Mesire Yerlerine Bungalov Ev

Resmi Gazete ile yayımlanan yeni yönetmelik ile beraber bu alanlara doğal güzelliği bozmayacak şekilde bungalov evler yapılmasına karar verildi.

5 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Turizm Tesislerinin Niteliklerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında mesire yerlerine yapılacak olan bungalov evler için bir takım yeni düzenlemeler hayata geçirilmiş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete ile yayımlanan yeni yönetmelik kapsamında mesire yerlerinde konaklama ünitelerinin tamamının bungolav ev olarak düzenlenebileceği hükmü hayata geçirilmiş oldu.

Alınan karar kapsamında aynı sınırlar içerisinde bulunan bungalov ev sayısı 30 ile sınırlandırıldı. Bu sayede çok tartışılan mesire yerlerinin betonlaşması konusunda da önlem alınmış oldu. Yeni karar kapsamında artık konaklama amaçlı mesire yerlerinde ve kamping alanlarında 2019 senesinde yayımlanan yönetmelikte değişiklik yapıldı ve “Konaklama amaçlı mesire yerleri”, “orman rejimine tabi olan, konaklamak mesire yeri olarak tahsisli kamu taşınmazı üzerinde yer alan” tesisler ifadelerine yeni yöntemelik ile yer verildi.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: