Ordu’da Çikolata Park Üretime Başlıyor

Orduda Çikolata Park
Orduda Çikolata Park

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordu’yu fındık ve çikolata ile bütünleştirip dünyaya sunabilmek amacıyla Gülyalı ilçesinde 60 dönüm arazi üzerine kurulan Çikolata Park’ta 10 gün sonra üretimin başlayacağı belirtildi.

PROJENİN ADINI YANSITACAK ÇALIŞMA

Çikolata imalatının ve satışının yapılacağı çikolata atölyesi, restoran, nikâh salonu, çocuk oyun alanı, futbol ve basketbol sahasının yer aldığı proje ile Ordu’nun turizm ve ekonomik yapısına katkı sunmak amaçlanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in danışmanı ve projenin koordinatörü Sevim Yavuz ise 10 gün sonra çikolata atölyesinde üretime başlayacaklarını belirtti. Sevim Yavuz, “Yaklaşık 10 gün sonra burada üretime başlıyoruz. Ordu ve çevresinden gelen vatandaşlar için ilginç, sıra dışı bir uygulamayı burada hayata geçiriyoruz. Çikolatayı çekirdeğinden alıp Ordu’ya özgü, burada üretilen meyve ve sebzelerle çikolata yapıyoruz. Tamamen Ordu ve Kybele konseptli ambalajlar oluşturduk. Denize sıfır bu alanda güzel bir proje hayata geçiriliyor. Dünyadaki çikolataların yüzde 70’ini fındıklı çikolatalar oluşturuyor. Bu kapsamda çalışmayı başlatırken fındığı katma değeri yüksek ürünlere dönüştürmeyi amaçladık. Fındığın başkenti Ordu, inşallah fındıklı çikolatanın da başkenti olacak” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: