Sahra Hastanesi Nereye Yapılacak?

Sahra Hastanesi
Sahra Hastanesi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısından sonra duyurduğu koronavirüs tedbirleri kapsamında yapımına başlanan hastane inşaatının, söylenildiği gibi Atatürk Havalimanı’nda değil, hemen yanında bulunan Milli Emlak’a ait arazide başladığı belirtildi.

Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul’da biri Atatürk Havalimanı, biri de Sancaktepe’de olmak üzere 1000 yataklı iki hastane inşa edileceğini açıkladı.

Ekrem İmamoğlu: Sahra hastanesi yanlış yere yapılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, gazeteci Yavuz Oğhan’ın Youtube kanalında katıldığı programda, hastanenin Atatürk Havalimanı’na yapılmadığını ifade etti. İmamoğlu, programda şu ifadeleri kullandı:

Atatürk Havalimanı’nda yapmadınız. Ne yaptınız? Tam havalimanının karşısında Bakırköy Spor Kulübü’ne ait, spor sahasının olduğu yerde ve Florya’nın konutlarıyla dip dibe bulunan 50 bin metrelik Milli Emlak’a ait yerde bugün inşaat başladı. Şu an hafriyat yapılıyor orada.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, yaptığı bilgilendirme toplantısında, Atatürk Havalimanı’yla ilgili şunları söylemişti:

Pandemi sonrası devre dışı kalacak şekilde düşünmedik bu hastaneleri. Tek katlı, içinde ameliyathaneleri de olan, bütün odaları gerektiğinde yoğun bakım ünitesi olan hastaneler olarak planladık. Yani kalıcı, daha sonraki süreçte benzer ya da farklı amaçlarla kullanılacak hastaneler olacak. Türkiye’nin değişik yerlerinde de planlamayı düşünüyoruz.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: