Türkiye, Vertiv İçin Bölgenin Dinamosu Olacak

VERVİT
VERVİT

Türkiye pazarında lider konumda olan Vertiv, özellikle KOBİ’lerin dijital dönüşüme katılmasıyla birlikte doğacak veri merkezi ihtiyacının, sektörü daha yüksek boyutlara taşıyacağını öngörüyor. 5G, Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti gibi teknolojilerin de bu büyümeyi artırması bekleniyor.

Türkiye’de de bu gelişmelerin farkında olan, başını Telekom ve finans şirketlerinin çektiği pek çok kurum, son yıllarda önemli veri merkezi yatırımları gerçekleştirdi. Ancak Avrupa ve dünya ölçeğinde bakıldığında, özellikle bulut teknolojileri tarafında atılacak önemli adımlar olduğu görülüyor.

30 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında lider konumda olan Vertiv’in Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Zekai Güler, 2020 yılında da Türkiye ve Orta Asya bölgesinde özellikle veri merkezi pazarı olmak üzere yatırımların artarak devam edeceğini öngördüklerini belirterek, “Bulut tabanlı teknolojilere sorunsuz geçmek ve rekabetçi kalmak isteyen işletmeler için, BT altyapılarının gücünü başarının temel taşı olarak görüyoruz” dedi.

İş ortaklarıyla birlikte büyüyor

5G, Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti’nin de sektördeki büyümeyi destekleyeceğini vurgulayan Güler, “Özellikle KOBİ’lerin dijital dönüşüme katılmasıyla birlikte Türkiye’de ciddi bir veri merkezi ihtiyacı açığa çıkıyor. Biz, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki gücünün ve üstlendikleri sorumluluğun farkındayız. Bu nedenle stratejilerimiz içinde KOBİ’lere daima önemli yer veriyoruz”dedi.


Vertiv bu yaklaşım doğrultusunda, ilk gününden bu yana iş ortağı ekosistemiyle birlikte büyüyor. Vertiv İş Ortağı Programı (VPP) ile bayi ve kanal ekosistemine tam destek sağlıyor. Çevrimiçi ve yüz yüze satış eğitimleri ile teknik eğitimler sunuyor.

Kritik öneme sahip sektörlerde bilişim altyapısı öncelik haline geldi

Özellikle savunma, kamu hizmetleri, telekomünikasyon, ulaşım, enerji gibi sektörlerde bilişim altyapılarının öncelikli yatırım haline geldiğini de dile getiren Güler, şunları kaydetti: “Deprem, sel, bugün içinde bulunduğumuz salgın hastalık gibi her tür acil durumda, bu altyapıların kesintisiz hizmet verebilmesi gerekiyor. Hem dijital dönüşüm hem de altyapı modernizasyonu ile tüm bunları sağlamak mümkün. Afetlere karşı yapılan hazırlıklardaki en önemli ayağın, veri merkezlerinin herhangi bir sebeple erişilemez olmasını önlemektir. Gartner verilerine göre planlanmamış kesintilerin bir kurum için her saat başı 100 bin dolar maliyet anlamına geliyor. Ancak kritik altyapılarda bunun değeri parayla da ölçülemez. Vertiv olarak kritik altyapılara hizmet sunma konusunda uzman bir şirketiz. Kesintisiz, kaliteli ve güvenli dijital altyapılar için kurumlara sunduğumuz kesintisiz güç, termal yönetim, entegre ve altyapı izleme çözümlerimizle lokomotif görevine sahip sektör oyuncularının yanındayız.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: