Emeklilere Özel Otel ve Ulaşım Kampanyaları Gündemde

Emeklilere Özel Otel ve Ulaşım Kampanyaları
Emeklilere Özel Otel ve Ulaşım Kampanyaları

COVİD-19 salgını ile mücadele sürecinde istihdamı, vatandaşın gelirini korumak ve işletmeleri ayakta tutmak için Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini hayata geçiren hükümet, normalleşme sürecinde de desteklerine devam edecek. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın müjdesini verdiği destek paketleri büyük heyecan yarattı. Konuttan otomotive, turizmden beyaz eşya ve mobilyaya kadar pek çok alanda vatandaşlara ihtiyaçları için uygun maliyet ve vadeyle kaynak sağlanırken; bu sektörler de desteklenmiş olacak.

Ekonomi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kamu bankaları tarafından turizmi desteklemek amacıyla yaş gruplarına özel tatil kredileri sağlanacak. Tatil kredisi çalışanlar ve emekliler için ayrı koşullarda olacak. Emeklilere tatil ve seyahat için daha uygun maliyetli finansman verilecek.

Bankaların atacağı bu adımlara, turizmcilerin de katılması ve emeklilere sunulan tatil fırsatının büyümesi bekleniyor. Seyahat acenteleri ve tur şirketleri tarafından emeklilere özel indirimli tatil kampanyalarının devreye alınabileceği, ayrıca ulaşımda da avantajlı fiyatların sunulabileceği ifade ediliyor. Detayların önümüzdeki günlerde belli olacağı belirtilirken, bu sayede emekliler hesaplı tatil yapabilecek.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: