Kadim Şehir Midyat’a Dev Proje Yapılacak

Kadim Şehir Midyata Dev Proje
Kadim Şehir Midyata Dev Proje

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Göreve seçildiği günden bu yana mesai mefhumu dinlemenden 7/24 çalışan, dev projeleri ilçeye kazandırmak için Midyat ile Ankara arasında mekik dokuyan Belediye Başkanı Veysi Şahin’in gösterdiği çabalar meyvelerini vermeye başladı.

Zeynel Abidin Bulvarı (Hastane Çevreyolu), Mardin Çevre Yolu (Acırlı Mahallesi kavşağına olan kadar olan kısım), Batman Yolu Üzeri ve bağlantı yollarında eksik kaldırım ve sıcak asfalt yol imalatının tamamlanması için start verilmesi kentte büyük bir heyecan ve memnuniyetle karşılandı. Mardin Çevre Yolu’nda başlayan çalışmaların çok hızlı bir şekilde tamamlanması hedefleniyor.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin,

“Halkımızın, esnaflarımızın heyecanla beklediği kaldırım ve sıcak asfalt projemize bugün başlamanın sevincini ve haklı gururunu yaşıyoruz. İnşallah Midyat’ta hizmet özlemi sona erecek. Son yıllarda şaha kalkan Midyat, kabuğunu kırmış ve bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlerken bizler de şehrimizi her yönden daha da ileriye götürmenin heyecanı ve gayreti içinde olacağız. Kentin ulvi hedeflerine ulaşması, modern ve yaşanılabilir bir şehir olması yolunda hizmet ve yatırımlarımız bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Gücümüze inanarak, karamsarlığa kapılmadan, Midyat’ımızı çağdaş dünyayla bütünleştirme yolunda yorulmadan ilerleyeceğiz, kadim şehrimizi her kulvarda hak ettiği yere taşıyacağız. Şehrimizin gücüne ve potansiyeline yakışır ulaşımdan altyapıya, çevre yatırımlarından, kentsel dönüşüme, sosyal projelere kültür-sanata kadar her alanda büyük bir dönüşüm yaşatacak dev projelerimizi inşallah hayata geçireceğiz. Startı verilen kaldırım ve sıcak asfalt hizmetimiz kentimize, ülkemize ve halkımıza hayırlı olsun. Bu hizmetin şehrimize kazandırılmasından ötürü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile desteklerini esirgemeyen ve konuyla yakından ilgilenen eski Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’a ve yeni Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Karayolları teşkilatına ve bütün emeği geçenlere Midyat halkı adına teşekkür ediyorum.” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: