TOKİ Burdur Sosyal Konutları Kura Tarihi Belli Oldu

TOKİ Burdur Sosyal Konutları Kura Tarihi
TOKİ Burdur Sosyal Konutları Kura Tarihi

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkez Kurna, Karamanlı ve Yeşilova’da yapılacak olan sosyal konutlarla ilgili olarak açıklamada bulundular.

TOKİ Konut Projesi kura çekimi ve konutlar ile ilgili açıklama yapan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tanıtım toplantısını yaptığı Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Berat Albayrak ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’un imzaladıkları protokolle çalışmalarına başlanan ve İlimizde de başvuruları gerçekleşen konutların kura çekimi Korona virüsten dolayı ertelenmişti.

Burdur Merkez Kurna ( Anayol Büğdüz Kavşağı ) konut projesi kura çekimi ile Karamanlı İlçemiz 3. Etap Konut Kura çekimi tarihleri 4 Haziran 2020 olarak belirlendi.

Yeşilova İlçemizde hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda ilk defa yapımı gerçekleşecek olan konutlar için 29 Haziran 2020 olarak belirlendi.

Kura çekimleri internetten Canlı olarak gerçekleştirilecektir.


TOKİ Konutlar 2+1 brüt 75 ve 85 metrekare ile 3+1 brüt 100 metrekare olacak şekilde projelendirilecek. Yapılacak olan evler geleneksel mahalle kültürünü yaşatacak şekilde tasarlanıyor. Yapılacak olan projelerde sosyal donatılarda yer alacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: