Talih Kuşu Kondu! Bu Bölgede Ev ve Arsa Fiyatları 10 Kat Arttı

Talih Kuşu Kondu Bu Bölgede Ev ve Arsa Fiyatları
Talih Kuşu Kondu Bu Bölgede Ev ve Arsa Fiyatları

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın kurulacağı Bursa’nın Gemlik ilçesindeki alana komşu olan kırsal Gençali Mahallesi’nde ev ve arsa fiyatlarının 10 katına kadar çıktığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG’un üretileceği fabrikanın temeli Bursa’nın Gemlik ilçesinde Hara Bölgesinde bulunan TSK’ya ait arazide, 18 Temmuzda atıldı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yeni yatırım olarak inşa edilecek tesisin öngörülen toplam tutarının ise 22 milyar lira olacağı belirtildi. Yıllık 175 bin aracın üretileceği tesisin inşaatında 2 bin kişinin çalışacağı, 2032 yılına kadar da fabrikada 4 bin 323 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor. Fabrikanın kurulacağı alana komşu olan kırsal Gençali Mahallesinde ev ve arsa fiyatlarının 10 kat arttığı ifade edildi.

‘TALİH KUŞU KONDU’

Köy sakini Mustafa Şahin, Fabrikanın burada yapılacağının duyurulması üzerine ev ve arsa fiyatları baya uçtu. Metrekare fiyatları bin liraya çıktı. Bu bizim için talih kuşu. Gençaliyi dünya tanıdı. Mahallemizdeki ev ve arsalara talep var. Ancak bin liradan satarsak pişman olur muyuz, ileride daha da değerlenirse diye düşünüyoruz. Alacak kişi de satacak kişi de tereddütlü. Köyün manzarası deniz, orman ve yerli otomobilin üretileceği fabrika dedi.

Fabrikanın Gemlikteki işsizlik oranını düşüreceğini belirten Erol Yılmaz, Gençlere iş sahası açılmış olacak. Para çeker gider ama toprak her zaman için iyidir. Ben eskiden arsamı sattım pişman oldum diye konuştu.


Fabrikanın mahallelerine kurulmasından dolayı sevinçli olduklarını belirten Kadir Hamamcı, Çok güzel bir umudumuz var. Ev ve arsalarımızın değerlenmesi, köyümüzün güzelleşmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Köyümüz yüksekte olduğu için fabrikayı karşıdan görmek mümkün diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: