Balıkesir Gönen’de Satılık Ve Kiralık Emlak Fiyatları Büyük Şehirlerle Yarışır Hale Geldi

Gonen
Gonen

Balıkesir’in gözde ilçesi Gönen’de son yıllarda sıfır ve ikinci el kiralık Ev fiyatları sürekli artıyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Mekan emlak gayrimenkul genel müdürü Tahir köstek haberine göre büyük şehirlerin sıkıcı olması sebebiyle sakin hayatı tercih edenlerin uğrak yeri gönen olamaya başladı.

Gönen çevresinde yapılan yeni duble yol çalışmalarıyla beraber ve bu sebeple bir çok büyük şehirlere ulaşım kolaylaştı. Gönen ilçemizde iki adet organize sanayi bölgesi bulunmaktadır bandırma organize ve gönen deri organize sanayi bölgesi bulunuyor. Çevresinde artan sanayi yatırımlarıda eklenince Gönen’de kiralık konut talepleri ilgi görmeye başladı.

Tahir Köstek, konuya ilişkin açıklık getirdi;

”Gönen ilçemize gelen bazı yatırımcılar ilçemize gerek iş gerekse şehir değişikliği nedeniyle gönen gönenin bazı mahallerine taşınıyorlar ve bir çok şehrinden gelerek ilçemize gelip ev kiralıyorlar ve bazıları da doğal hayatı yaşamak için gönen ilçemize bağlı merkeze yakın köyleri tercih ediyorlar açıklamalarında bulunan ,köstek, konuyu ekledi gönen ilçemize gelip yerleşen vatandaşlarımız ülkemizin bir çok şehrinden gelerek yaşamını sürdürüyorlar. İlçemizi tercih eden bazı şehirleri sıralamak gerekirsek başta İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi şehirlerde gelerek ev kiralıyorlar hal böyle olunca sıfır ve ikinci el kiralık konut fiyatları sürekli yükselmeye devam ediyor,

Balıkesir Gönen’de kiralık ev için en çok tercih edilen bölgeler

Başta Gündoğdu, 100.yıl Rüstem, Kurtuluş, Reşadiye, Tırnova, malkoç ,Akçaali, Altay olduğu belirtildi. Bu Bölgede, kiralık 2+1 tipindeki 85 metrekere büyüklüğe sahip konutların fiyatlarının bin TL, 3+1 tipindeki 135 metrekarelik evlerin fiyatlarının 1250 TL, 4+1 tipindeki 185 metrekarelik evlerin fiyatlarının 1.500.TL ortalamasında olduğu
belirlendi.

Öte yandan ikinci el 25 yaş benzeri kiralık daire fiyatları 3 + 1 ve 2 +1 şeklinde kira bedelleri yeni daire fiyatlarıyla yarışıyor.

Şehir merkezinde bulunan dünyaca ünlü kaplıcalara çok sayıda yurt içinden ve yurt dışından ziyaretciler gelmektedir yeşil ve doğayla iç içe sosyal ve kültürel alanları bulunmaktadır ve oya çeyiz ürünleri ve çeltik tarımıyla Türkiye’de adından söz ettiren bir ilçemizdir.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: