Kocaeli’den İstanbul’a ulaşım daha kolay olacak

Kocaeli
Kocaeli

İstanbul’da ulaşım sorunu ortadan kalkacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin birçok noktasına kaliteli ve konforlu ulaşım sağlamak için dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Yeni inşa edilen yollar trafik akışını hızlandırırken, alternatif ulaşım güzergâhı olarak da vatandaşlara kolaylık sağlıyor.

Çayırova’da gerçekleştirilen bağlantı yolu çalışması ile İstanbul ile kolay bağlantı sağlanacak. Tuzla Şifa Mahallesi ve Çayırova arasında yürütülen bağlantı yolu çalışması ile iki bölge arasında ulaşım daha da kolaylaştırılacak. Projede köprü bağlantı yollarının zemin iyileştirmeleri ve fore kazık çalışmaları yapılıyor. Tuzla-Çayırova arasında gerçekleştirilen bağlantı yolu projesinde zemin iyileştirme ve fore kazık çalışmaları yapılıyor. Bu bağlantı yolu ile İstanbul’a ulaşım kolaylaşacak.

İstanbul’a ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak ve ulaşım ağını hafifletecek bağlantı köprüsünün Tuzla yönündeki kısımda zemin iyileştirme ve fore kazık çalışmaları yapılıyor. Zemin iyileştirme ve fore kazık çalışması bitirildikten sonra Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, bağlantı yollarının toprakarme duvar inşasına başlayacak. Öte yandan ekipler köprünün Çayırova kısmındaki bağlantı yollarında ise yağmur ve içme suyu hattı çalışmaları tamamlandı.

Şekerpınar bağlantı yolu olan E-80’e doğrudan bağlantısı olmayan Şifa Mahallesi – Çayırova arasındaki ulaşım sorunu, bağlantı yolları sayesinde ortadan kalkacak. Çiftlik Caddesi üzerinden Şekerpınar bağlantı yoluna ulaşabilen Şifa Mahallesi sakinleri projenin tamamlanmasının ardından Çayırova yönüne kolay ulaşım sağlanacak.

Projenin hizmete girmesiyle E-80’e bağlantı sağlanarak hem doğu batı hem de kuzey güney yönlü trafik akışı sağlanacak. Mahallede yer alan tır parkının güney kısmında inşa edilecek köprü ve bağlantı yolları iki bölgeyi birbirine bağlayacak. Proje kapsamında 1 adet 91 buçuk metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde, bir adet de 90 metre uzunluğunda 11 metre genişliğinde köprü inşa ediliyor.

Proje kapsamında 2 bin 500 metre yol imalatı da gerçekleştirilecek.

Çalışmada 4 bin 615 metreküp beton, 675 ton demir, bin 429 metre yağmursuyu kanalizasyon hattı, 597 metre içme suyu hattı yapılacak. Köprüler için 852 metre kazık imalatı gerçekleştirilecek. Yollara 5 bin 600 metrekare parke, 10 bin 150 metre bordür döşenecek. Yollarda 11 bin 725 ton asfalt malzeme kullanılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*