Denizli’de Konut Yatırımı Yapanlar İçin Özel Tavsiyeler

Denizli’de Konut
Denizli’de Konut

Denizli’de Kiralık Ev Fiyatları Ne Kadar

Türkiye’de son yıllarda konut projelerinin sayısı bir hayli arttı. Denizli’de konut projelerinin bir hayli fazla olduğu şehirler arasında bulunuyor. Bu projelerde olan yeni daireler, daha güçlü ve yeni altyapı ile donanmış halde. Isınma sistemleri ve daha birçok özellikleri ile vatandaş tarafından daha çok tercih edilen yeni konutlar, kampanya ve fırsatlar doğru takip edildiğinde oldukça uygun fırsatlara yakalanabiliyor. Yapılan incelemelere göre yeni konutların kiralanma oranları eski konutlara göre epey fazla. Bu nedenle kira amortismanı üzerine yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar için yeni konut alma fikri çok daha mantıklı olabiliyor.

Son 3 yılda konut fiyatları Denizli’de yaklaşık %35 oranında arttı. Bu rakam 5 yıllık süre için ise %70 değerine yaklaştı. Gelişmekte olan bir şehir için bu rakamlar oldukça umut verici olarak yorumlanıyor. Son 2 yılda Türkiye’de yaşanan emlak durgunluğuna rağmen konut satış oranlarında ciddi bir düşüş yaşanmayan Denizli, konut yatırımı yapmak isteyenler için kaliteli fırsatlar sunabiliyor.

Denizli kiralık ev fiyatları bölgelere göre ciddi farklılıklar

Şehrin yoğun kira dağılımı ise 500TL ile 950TL arasında değiştiğini söylemek mümkün. Denizli merkez bölgelerinde 700-950 TL aralığında daire seçenekleri oldukça fazla olurken, merkezden daha uzak bölgelerde bu fiyatlar 500-700 Türk lirası bandında değişiklik gösteriyor. Elbette iki oranın üstüne ya da altına inen fiyatlara Denizli’de rastlamak mümkün. Genel fiyat yoğunluğunun ise bu olduğunu net bir şekilde ifade etmek gerekiyor.

Metrekare fiyatları 2.000 TL Üzerinden hesaplanıyor

Denizli’de evlerin metrekare fiyatları yaklaşık olarak 2000TL üzerinden hesaplanıyor. Ev fiyatları ise bölgelere ve konut imkanlarına göre ciddi değişiklikler gösterebiliyor. Güncel olarak Denizli’de ev fiyatları 160 Bin TL ile 210 Bin TL arasında değişebiliyor. Denizli’de en çok tercih edilen konutlar ise 3+1 evler oluyor. Son yıllarda 2+1 ve daha düşük odalı konutların sayısı ise artmaya devam ediyor. Yapılan yeni projelerin çoğunda bu küçük evlere, kat sisteminde yer veriliyor.

Yatırım amaçlı sıkça tercih edilen 2+1 evler, kira gelirleri ve kısa süreli al – sat yapmak için kullanılıyor. Elbette 2+1 konutlar Türkiye’de eskisine göre Türk aile yapısında daha çok yer alıyor. Birçok aile artık daha küçük evlerde yaşamayı tercih ediyor. Isınma, maliyet gibi birçok konularda tasarruf sağlayan bu evler, gelecekte çok daha fazla tercih edilebilir.

Denizli üzerinde yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların en çok merak ettiği ve araştırma yaptığı konu kira amortisman süreleri oluyor. Türkiye’de uzun süredir hizmet veren Flatfy Satılık ve Kiralık ev bulma platformunun yaptığı araştırmalara göre Denizli Amortisman süresi yaklaşık olarak 24 yıl. Türkiye ortalamasına yakın olan bu süre, konutların türüne göre +2 ya da -2 olarak değişebiliyor. Denizli’de konut almayı düşünen yatırımcıların, bölgenin kira değerini araştırarak mutlaka bu amortisman süresine dikkat edilmesi öneriliyor.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*