İstanbul Kentsel Dönüşüm Mağdurları Çözüm istiyor

İstanbul Kentsel Dönüşüm
İstanbul Kentsel Dönüşüm

AVCILAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARI

İstanbul’un en riskli ilçelerinden biri olan Avcılar’da kentsel dönüşüm mağdurları seslerini duyurmak için miting düzenledi. Binlerce Avcılarlı’nın katıldığı mitingde konuşan mağdurlar Avcılar’da kentsel dönüşümün biran önce başlaması gerektiğini belirtti.

Kentsel dönüşüm mağdurları platformu kurucusu Akay Tambulut 1999 büyük depremin ardından 20 sene geçtiğini fakat hala hiçbir şey yapılmadığını ifade etti. Tambulut yaptığı konuşmada; Avcılar 20 senedir depreme hazırlanamadı. Olası deprem olması durumunda Avcılar’da yüzlerce insanımız hayatını kaybedecek. Biz neyi bekliyoruz? Biz Kentsel dönüşüm mağdurları platformu olarak siyasi görüş ayrımı yapmaksızın deprem tehdidiyle 20 seneden beri Avcılar’da yaşayan halkımızla farkındalık yapmak için kurulduk.

Hareketimiz halk odaklı

Bütün siyasi partilerin, STKların ve bütün vicdan sahibi insanların bu oluşuma katkı sunmalarını istiyoruz. İlçemizde 7 bin bina, 40 bin konut ve 120 bin insan yaşamaktadır. Ciddi bir deprem tehdidinde 120 bin insanımızın hayatını kaybetmesi söz konusu olacaktır. Ekonomi durumu iyi olanlar zaten yeni binalardan ev aldı. Gerçek bir tehditle karşı karşıyayken ve insanlarında durumu ortadayken çözüm önerilerimizi başkanımızla defalarca paylaştım. Kendisi de bizi desteklemektedir. Biz kısmi imar artışı istiyoruz. Bu yenilenme maliyetinin azalmasını sağlayacak. Yani artı 1 kat. Bu noktada vatandaşlarımız zaten elini taşın altına koymaya hazır. Sorunlarımıza siyasete kurban etmeyelim’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*