İzmir’de Arsa Karşılığı İnşaat İşi İhalesi Düzenlenecek!

İzmirde Arsa Karşılığı
İzmirde Arsa Karşılığı

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arsa karşılığı Buca Tınaztepe Mahalesi’nde 24 derslik sayısına sahip okul inşaatı yapılması işi ihalesi düzenleyecek!

Okul inşaatı yapım işi için İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Milli Emlak Daire Başkanlığı arsa karşılığı inşaat ihalesi düzenleyeceğini duyurdu.

İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Milli Emlak Daire Başkanlığı Arsa Karşılığı İnşaat İhalesi İlanı

1- Arsa karşılığı inşaat ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkındaki Yönetmelik ve 298 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliği hükümlerine göre,

TABLO 1 ve 2 deki taşınmazlar için 27.11.2019 tarihinde saat 10:00’da,

TABLO 3 ve 4 deki taşınmazlar için ise 27.11.2019 tarihinde saat:11:00’de İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ek Hizmet Binasındaki Zemin kat İhale Salonunda toplanacak Komisyon marifetiyle PAZARLIK USULÜ ile yapılacaktır.

2- Tablo 1 de belirtilen taşınmazın üzerine mevcut projesine göre yapımı planlanan 8.171.800,00.-TL (Okul Binası, Altyapı, Çevre tanzimi, Zemin iyileştirme ve KDV dahil) maliyetli Okul Binasına karşılık

Tablo 2 de belirtilen 8 (Sekiz) adet ve toplam 8.431.000,00.-TL tahmini bedelli taşınmazlar verilerek bedeller arasında Hazine lehine meydana gelen 259.200,00.-TL farkın arttırılması suretiyle teklif alınacak ve sözleşme düzenlenmeden önce Hazineye nakden ve peşin olarak ödenecektir.

3- 2-Tablo 3 de belirtilen taşınmazın üzerine mevcut projesine göre yapımı planlanan 6.580.095,00-TL (Okul Binası, Altyapı, Çevre tanzimi, Zemin iyileştirme ve KDV dahil) maliyetli Okul Binasına karşılık Tablo 4 de belirtilen 8 (Sekiz) adet ve toplam 6.983.000,00.-TL tahmini bedelli taşınmazlar verilerek, bedeller arasında Hazine lehine meydana gelen 402.905,00.- TL farkın arttırılması suretiyle teklif alınacak ve sözleşme düzenlenmeden önce Hazineye nakden ve peşin olarak ödenecektir.

4- Okul yapımı için belirlenen taşınmazların zemin etüdü, uygulama projeleri, ve inşaat ruhsatının alınma işlemleri yüklenici tarafından yapılacaktır.

5- Okul yapımı ihalelerine ait işler yık-yap modeli üzerine kurulu olduğundan, yıkılması gereken okul binaları yüklenici tarafından yıkılacaktır. Bu yapılardan çıkacak enkaz (yeniden değerlendirilebilecek ve gerektiğinde kullanılabilecek malzeme) yıkım işi ve yıkım nedeniyle oluşacak molozun temizlenerek döküm yerlerine taşınması karşılığında yükleniciye ait olacaktır. Bu işler için yükleniciye herhangi bir bedel ödenmez.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: