TOKİ Hatay 2+1 Proje Fiyatları Ne Kadar?

TOKİ Hatay
TOKİ Hatay

TOKİ Başkanlığı Hatay ilinde yapmış olduğu yeni konut projesini duyurdu. 2+1 daireler olarak inşaatı başlanılan projede satışlar açık satış usulünce gerçekleştirilecektir.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Hatay’ın Altunözü ilçesinde vatandaşların beklediği güzel haberi verdi. Satışın açık satış usulü olarak yapılacağı ve daire boyutlarının brüt 85 metrekareden net ise 63 metrekare büyüklüğüne sahip olduğu; 2+1 dairelerin bulunduğu projede toplam 45 konut olacağı duyuruldu.

Fiyat seçenekleri en düşük 126 bin TL ila en yüksek 157 bin TL arasında değişim gösteriyor. Ödeme şekli yüzde 12 ila yüzde 20 peşinat ile geriye kalan miktarın 180 ay veya 240 ay vade taksitle yapılabilecek.

TOKİ Hatay projesi üzerinden ev sahibi olmak isteyen alıcılar, başvurularını 27 Ocak 2020’de başlatılan tarihten 30 Haziran 2020 tarihine kadar yapabilir. Herhangi bir ön şart ve kuranın bulunmadığı projeye başvurular Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilmektedir.

Banka komisyonu olarak peşinat bedeli üzerinden yüzde 0,5 (binde beş) oranında; banka komisyonu üzerinden yüzde 5 oranında Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) para tahsil edilir. Bununla birlikte her ay olmak üzere, taksit ödemeleri üzerinden alıcıdan tahsil edilmeye devam edilir.

Brüt ve net metrekare hesaplamaları yürürlükteki son İmar Yönetmeliğine uygun bir şekilde kararlaştırılır.

Teslimat süresi sözleşmeden itibaren 36 Aydır.

İlk taksit ödemesi konut teslim tarihinden bir sonraki ay başlatılır.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: