İBB’nin Toplu Ulaşım Rezaleti Sürüyor: Hastaneye gitmek için vatandaşlar “otostop çekmek” zorunda kaldı

İbb Ulaşım
İbb Ulaşım

İstanbul’da toplu taşıma rezaleti sürüyor! Sokağa çıkma kısıtlamasının 6. haftasında da toplu ulaşımdaki aksaklık devam etti. Yasaktan muaf olanlar ulaşım aracı bulamadı. Saatlerce duraklarda bekleyen bazı vatandaşlar hastaneye ulaşmak için otostop çekmek zorunda kaldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak 16 Mayıs Cumartesi ve 17 Mayıs Pazar günleri sabah 07.00-10.00 ve akşam 17.00-20.00 saatleri arasında, 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri 07.00-20.00 saatleri arasında işletme yapılacaktır. Sokağa çıkma kısıtlaması süresince M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü metro ile F1 Taksim-Kabataş füniküler hatları ve daha önce açıklandığı üzere T3 Kadıköy-Moda tramvay, TF1 Maçka-Taşkışla ve TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarımızda işletme yapılmayacaktır.

İstanbul’da sokağa çıkma yasaklarının 6. haftasında çalışmak zorunda olanlar toplu ulaşımda yine zorluklar yaşadı.

Toplu taşıma araçlarının azaltılmasıyla mağdur olan vatandaşlar duruma isyan etti.

Yürüyerek evine gitmeye çalışan tekstil işçisi Hasan Dilmaç, İşten eve gidiyorum, tekstilde çalışıyorum. Yarım saat yürüyorum, Çiftehavuzlar’dan Seyran’a kadar yürüyorum diye konuştu.

Kızıyla hastaneden dönen bir kadın ise otostop çekmek zorunda kaldığını belirterek, “Bugün sorun yaşadım, vasıta bulamadım.

Aracım yok zaten. Kızımın ameliyat sonra tamponlarının çıkması gerekiyordu, kanaması vardı, hiçbir şekilde ulaşım sağlayamadım, saatlerdir yollardayız” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: