Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Ziraat Bankası
Ziraat Bankası

Ziraat Bankası faiz hesaplaması nasıl yapılır?

Ziraat Bankası müşterilerinin birçok ihtiyacını karşılamak için avantajlı konut kredisi ürünü sunulmaktadır. Ziraat Bankası’nın başka kamu bankaları ile uygulanmış olduğu konut faiz oranı yüzde 0.99 seviyesindedir.

Ziraat Bankası kampanyalı yüzde 0.99 konut kredisi faiz oranlarını yanlızca konut ürün paketinde, maaş müşterilerine ve banka gayrimenkulü konut satışlarında kullanılmaktadır. Ziraat Bankası’nın yüzde 0.99 konut kredisi faiz oranlarından faydalanmak için emekli veya çalışan maaş müşterisi olmak ya da banka gayrimenkullerinden birini alması gerekmektedir. Ziraat Bankası Yüzde 1.19 Faiz Oranlı Konut Kredileri Ziraat Bankası kampanyalı faiz oranlarının dışında uygulamış olduğu son indirimin ardından yüzde 1.19 faiz oranı ile kullanılmaya sundu.

Ziraat Bankası Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi, Ortak Konut Kredisi, İnşaat Tamamlama Konut Kredisi ve Oyak sahibi olanlara özel konut kredileri dahilinde ise yüzde 1.19 faiz oranı ile 15 sene vadeye kadar konut kredisi kullanılabilmektedir. Ziraat Konut Kredisi Hesaplama Ziraat Bankasının kampanyalı olan faiz oranı ile 150.000 TL tutarında 15 sene vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksit tutarları yaklaşık olarak 1.800 TL olamakta. Kredinin vade sonunda masraflar haricinde toplam geri ödemesi ise 321.000 TL oluyor.

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0,49 taşıt kredisi kampanyası inşaat sektöründe heyecan yarattı. Bilindiği üzere uzun süredir müteahhitler ve inşaat firmaları elde kalan konut stoku sorunu için benzer bir kampanya talep ediyordu. Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 faizli konut kredisi kampanyası sonrası ikinci el konut satışları artarken sıfır konut satışlarında beklenen talep patlaması yaşanmadı. Bu nedenle müteahhitler sadece sıfır konutları kapsayacak yeni bir kampanya talebinde bulunmuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: