Ordu’da toplu konut için arazi aranıyor

ordu da alt gelirler icin toplu konut yapilacak
ordu da alt gelirler icin toplu konut yapilacak

Devletin alt gelir grubundaki vatandaşların konut sahibi olabilmeleri için başlattığı çalışmalar kapsamında, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında ön hazırlık ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Altınordu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Niyazi Erten, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayim Tandoğan, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, İl Defterdarı Kemalettin Işık, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk ve diğer yetkililer katıldı.

TOKİ heyetini ilimize davet edeceğiz

Vali Seddar Yavuz, “Hükümetimizin, sosyol ve ekonomik durumu iyi olmayan, dar gelirli vatandaşlarımızı konut edindirme konusunda bir çalışması var. Dolayısıyla her ilçemiz bu kapsamda bir hazırlık çalışması başlatsın. İlçelerimizde konut yapılabilecek hazine arazilerini, belediyeye ait arazileri ortaya çıkaralım. Bu çalışmayı yaptıktan sonra TOKİ heyetini ilimize davet edeceğiz. Bu önemli bir fırsattır, önemli bir imkândır. Özellikle Ordu’muzun alt gelir gurubundaki insanlarımızın konut edindirilmeleri konusunda gayretlerinizi bekliyorum. Bütün belediye başkanlarımızdan, kamu kurumlarımızdan bu konuda yardım ve destek bekliyoruz” dedi.

Vali Seddar Yavuz’un toplantının yapılış amacına yönelik konuşmasının ardından, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, toplantıya katılan belediye başkanları ve kamu kurumlarının yöneticileri, toplu konut yapılabilecek mevcut arazi durumları, arazi üretimi, şehirleşme konularında görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.

Ordu’nun Ünye ilçesinde Bolaman Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Yılmaz Karaca Ünye Devlet Hastanesi’nde “Göz Kararı Anadolu” isimli fotoğraf sergisi açtı. Yaklaşık 12 yıldır fotoğraf sanatıyla ilgilenen Karaca, Ünye Devlet Hastanesi giriş katında açılan fotoğraf sergisinde ödüllü 32 adet fotoğrafını sergiledi.

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Tamer Kutlu, “Ünye Devlet Hastanesi olarak belki de bir ilke adım atacağız. Hastalara sağlık hizmeti vermenin yanında sanata da yardımcı olmak ve katkı sağlamak istedik. Fotoğraf sanatçımız Yılmaz Karaca’ya sergisi için hastanemizde olanak sağladık. Sağlığın yanında sanata da her zaman katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Öğretmenliğinin yanı sıra fotoğrafla da ilgilendiğini ifade eden Yılmaz Karaca, “Ben Bolaman Anadolu Lisesinde öğretmenlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra fotoğraf sanatıyla da yaklaşık 12 yıldır ilgileniyorum. Bu serginin ilkini geçen sene 24 Kasım’da Fatsa Kültür Sarayında açmıştık. Bugün de sergimizi Ünye Devlet Hastanesinde açmak nasip oldu. Hastaneleri sadece hastaların gelip gittiği yerler değil aynı zamanda sanatla, doğayla bütünleşik bir yer olduğu fikrini insanlara vermek için bu sergi güzel bir başlangıçtır. Sergimizde Türkiye’nin farklı yerlerinden çekilen 32 adet fotoğrafımız var. Bu fotoğrafları sergiye seçme nedenim ise bunları ödüllü fotoğraflar olmasıdır. 15 gün boyunca sergimiz devam edecek ve umarım keyif alırsınız”dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*