QNB Finansbank konut kredisi faizlerinde indirim yaptı.

QNB Finansbank
QNB Finansbank

Türkiye’nin özel bankaları arasında önemli bir yere sahip QNB Finansbank da Kurban Bayramı öncesi devlet bankalarının uyguladığı konut kredisi faiz oranlarında indirim uygulamasına katıldı. QNB Finansbank, geçtiğiniz ay sonu yaptığı konut kredisi faiz oranına ek olarak yeni bir indirim daha uygulayarak 0.10 düşüş sağladı.

Merkez Bankası 425 baz puan faiz indirimi kararı sonrası bankalar konut kedilerinde faiz oranlarını geri çekmeye başladı. Bu kapsamda QNB Finansbank’ta konut kredilerinde bir kere daha faiz indirimine gitti.

Banka kredilerde faiz oranını 10 puan daha düşürme kararı aldı. QNB Finansbank 10 yıla kadar vadelerde yüzde 1.59 faiz oranıyla konut kredisi kullandırıyor. Banka 15 yıla kadar vadelerde yüzde 1.77 faiz oranıyla konut kredisi finanse etmektedir.

QNB Finansbank konut kredisi hesaplama

QNB Finansbank 100.000 TL’ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıl vadeye kadar olan tutarlarda masrafsız 224.600 TL ödeme yapmaktadır. Kredi için ödenmesi gereken aylık taksit tutarı ise 1872 TL’ye tekabül etmektedir.

QNB Finansbank konut kredisi maliyet tutarı Banka konut kredilerine ek olarak 700 TL-2500 TL arasında konut tutarına bağlı olarak değişen ekspertiz ücreti, 117 TL taşınmaz rehin ücreti, kredinin binde beşi kadar tutarda kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Ayrıca banka kullanılan kredinin 0.5% tutarında kredi tahsis ücreti alıyor. Kredi kullanımı sırasında kredi sigortası da yapılıyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: