TOKİ Konut Ödemelerinde İndirim Yapılacakmı?

TOKİ Konut ödemeleri
TOKİ Konut ödemeleri

TOKİ Konut Ödemeleri indirim olacak mı? Merkez Bankası’nın faizlerde indirime gitmesinden sonra kamu bankaları ve katılım bankaları başta konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredi oranlarını birin altına çekti. Hem MB’nın hem de bankaların kredi indirimine gitmesi TOKİ’den konut alan veya TOKİ başvurusunda bulunacak vatandaşların TOKİ hazır bu krediler düşmüşken indirim yapacak mı? Sorusunu sormaya başladı.

TOKİ’nin kredilerde indirim yapacak mı sorusuna ilişkin, “İdaremiz tarafından indirim kampanyası hakkında şu an için herhangi bir tarih belirlenmemiştir. Gelişmeler için web sayfamız www.toki.gov.tr adresini ziyaret edebilir, kurumumuzun çağrı merkezimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.” açıklamasında bulunuldu.

TOKİ dar gelirli ve bütçesi sınırlı olan vatandaşlar için 388 lira taksitle evler meydana getirecek. Yeni projede 1072 tane ev olacak. Yurttaşlar kira öder şeklinde ev sahibi olabilecek. Bu bağlamda dar gelirli yurttaşların ev sahibi yapılmaları için başlatılan kampanyalara bir yenisi daha eklenmiş olacak. TOKİ tarafından uygulamaya geçirilecek olan proje için başvurular başlarken satış listesinde de güncellemeler yapıldı.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: